Cena tovljenika na tržištu

Vala bas se slazem s vama,a u kakavoj su situaciji oni koji em nisu nesto nasledili em im stari govore da su budale kad ulazu u poljoprivredu
 
Izvinjavam se za offtopic ali da se nadovezem na zapoceto
Potpuno se slazem sa Dejanom jer se i sam nalazim u slicnoj situaciji. Radim u privatnoj firmi ( gde ti usi zavrcu za tu "sigurnu" platu od 30k din i to svaki dan po 8 sati) i pored toga se bavim stocarstvom i malo poljoprivrednom. Nesto malo sam nasledio ali nedovoljno da bi ozbiljnije poceo da se bavim samo tim poslom.Ne znam zasto ljudi pominju ljude sa "sigurnim " platama kad danas svako moze da se zaposli, samo da li tu ima racuna da radis kod nekog ceo sat gde te taj neko za to plati 140din? Imam svoje krmace , od njih nesto prodam kao prasad ,nesto utovim na debelo i kao sto Dejan rece maksimalno se trudim da skresem troskove na ovaj ili onaj nacin i sutra bi potipisao na stalnu cenu prasadi od 250din i tovljenika od 150-160din uz subvenije.Nije da ja ne volim kad prodam prase po 350din ili tovljenika po 190, ali treba biti realan i reci da su to bas bas jake cene.
Ne moze se danas ziveti cele godine od 5 jutara zemlje ,2 krmace i 10tovljenika.
 
Opa Mica digo 10din za samo jedan dan... malo svinja ima preko zime sam mi nedostizi drzimo, pametni se sam smeskaju i nesto ceskaju...
Zivkaju traze cenu slabo dizu...
 
da li neko prodaje svinje ili junad mesarama NID,Kotlenik i SAN iz Kraljeva ? imam utisak da ti ljudi uvoze meso na veliko od nekuda,vidim da snabdevaju dosta raznih drugih mesara po Kraljevu
 
Cena kod mene u kraju i dalje 130 din.Bas taj Kotlenik tovari naravno preko nakupca.
Od kuce ove velike koji su presli kilazu po 145-150 idu bez problema,sve preko 130kg sam prodao_Ostali cekaju razvoj situacije koliko mogli zbog kilaze.
 
Nazad
Vrh