Cena tovljenika na tržištu

TOVLJENICI SKLIZNULI SA CENOM
Sremska Mitrovica/Bogatić, 2. februar 2018.
Danas su utovljene svinje prve klase nakupci u Sremu i Mačvi plaćali 125-130 dinara po kilogramu žive vage. Ova cena je nepovoljna za farmere, koji preko svojih udruženja ovog vikenda pripremaju reagovanje. Za sada, oni pominju nekoliko rešenja, pa i interventni otkup, kao i brzo eliminisanje nakupaca iz ovog posla. Većina klanica je razvila model po kome nakupci obavljaju snabdevanje tovljenicima i, kako kažu farmeri, nakupci odlično zarađuju.
2%20Mitros.jpg
Tako smo čuli primer: ako otkupljivač tovljenike, plaćeni 135 dinara, isporuči „Mitrosu” i sa ovim prerađivačem napravi obračun po obrascu „hladna polutka”, njegova zarada po isporučenom tovljeniku žive vage iznosi 25-30 dinara po kilogramu, što znači da je cena žive vage bila 155-160 dinara. Ovu cenu bi prihvatili i farmeri, ali im trenutno ne nude.
„Mitros” Sremska Mitrovica
Kako smo danas saznali, udruženja će se za zaštitu obratiti ministarstvima trgovine i poljoprivrede, ali je za brzu zaštitu neophodan zakon o prometu poljoprivrednih proizvoda, koji je u proceduri.

E, taj film nećete gledati.
 
Eeee nama treba samo leba i igara...
Pa i da su 100din koga briga??? sade nem niko velko svinja pa koga je i briga... to je nas moto nek komsiji crkne krava... Sto se mene tice ja sam za realnu cenu od 100din kome ne odgovara nek ne rani... subvencije pod hitno ukinuti to je bas bahacenje... nas treba samo gaziti takocemo omeksati... i budimo realni preko sto dinara je sve brezobrazluk...
 
imali za sutra utovara da li je neko ugovorio utovar za sledecu nedelju? kod mene Sofija 140 din ali slaba ponuda svinja potovarilo se ili nema svinja ili se ceka sa prodajom
 
Ta "sofija" se spominje u ovoj temi kao i AV u dnevniku RTS.Svaka vest je Sofija.
Ubise vas nakupci.....
Jel imaju oni neke posebne dozvole i odobrenja ministarstva za prevoz zivotinja.Ispunjavaju li neke posebne uslove,da vas 10 tovljaca iz sela ne moze da se organizuje i preda pun kamion svinja u klanicu.
Jel to toliko "zatvoreno" da se ne moze prici klanici nikako,kao i sa malinom i kupinom,sto se mora preko nakupaca?
Mali tovljaci ce nestati ubrzo,jer njihovu zaradu uze "sofija".
Ostace veliki igraci i starci koji gaje "ziminu".
Il je kasno i otislo do....
 
Ta "sofija" se spominje u ovoj temi kao i AV u dnevniku RTS.Svaka vest je Sofija.
Ubise vas nakupci.....
Jel imaju oni neke posebne dozvole i odobrenja ministarstva za prevoz zivotinja.Ispunjavaju li neke posebne uslove,da vas 10 tovljaca iz sela ne moze da se organizuje i preda pun kamion svinja u klanicu.
Jel to toliko "zatvoreno" da se ne moze prici klanici nikako,kao i sa malinom i kupinom,sto se mora preko nakupaca?
Mali tovljaci ce nestati ubrzo,jer njihovu zaradu uze "sofija".
Ostace veliki igraci i starci koji gaje "ziminu".
Il je kasno i otislo do....
Sofija uzima vecinom od sitnih na par komada a takvih je puno zato se stalno i spominje... ko ima vise daje direktno klanicu il ima svog dugogodisnjeg kupca...
a mogu reci da nije doso Biftek bilo bi jako cupavo... oni ciste teren redom...
 
Ta "sofija" se spominje u ovoj temi kao i AV u dnevniku RTS.Svaka vest je Sofija.
Ubise vas nakupci.....
Jel imaju oni neke posebne dozvole i odobrenja ministarstva za prevoz zivotinja.Ispunjavaju li neke posebne uslove,da vas 10 tovljaca iz sela ne moze da se organizuje i preda pun kamion svinja u klanicu.
Jel to toliko "zatvoreno" da se ne moze prici klanici nikako,kao i sa malinom i kupinom,sto se mora preko nakupaca?
Mali tovljaci ce nestati ubrzo,jer njihovu zaradu uze "sofija".
Ostace veliki igraci i starci koji gaje "ziminu".
Il je kasno i otislo do....

Sofija ti je direktna veza sa klanicom ona je natkupac za Big bul odnosno Biftek a oni najviše kupuju i kolju u zadnje vreme. Prvo se malo informisi pa onda pisi
 
Zato i ne tovim. Kada budem u mogucnosti da budem prva ruka onda cu mozda toviti. Kada ti uzme 10-15din po kili x 120kg = 10e po svincetu. Utovis mesecno 20 komada to je 200e iliti plata jedna u Srbiji svaki mesec izgubljena.
 
Sa druge strane Sofija je tu ispred klanice da im obezbedi kontinuirani dovoz "sirovine", nedopustivo je za veliku klanicu da ceka na portirnici kad ce neko dovesti turu.
 
Kako trgujem sa vocem, svima njima odgovara haos na trzistu. Naprave zastoj. Ne kupe nista 3-4-5 dana i cena strmoglavo pada. To su sve klasicne seme koje prolaze i dalje i tako ce biti sve dok ne budemo imali kooperative. (ako ih ikada budemo imali)
 
Sofija ne kupuje svinje svojim novcima pa preprodaje klanici ona zastupa klanicu Biftek direktor pa ona u otkupu samo sto ne radi za platu nego ima dinar po kili kad prodas njoj prodao si direktno klanici od klanice i dobijes pare. Djurdjevic ima Jovicu Kiru .Nedeljkovic ima Zarka,Trlic ima Gorana itd to su njihovi natkupci oni rade za platu i direktno kupuju za klanicu.Vi mesate ih mesate sa prekupcima ljudi koji otkupljuju robu za svoje pare i preprodaju klanicama da mi to radimo radili bi kao i oni kupi jeftino prodaj skupo nema tu savesti to je trgovina pa ko koga zavrne
 
markojx nisi u pravu. Kod nas ima nakupaca koji samo ugovaraju otkup, placanje ide iz klanice kojoj otera robu, placanje ide na racun pa znam sigurno odakle dolaze pare. I to svaki put iz druge klanice, saradjuje sanjih 8 koliko znam da sada.
Ugradjuju se sa 5 din/kg, to njima klanca isplacuje direktno. Desava se da zoves klanicu, oni kazu "ne treba nam svinja" , a sutradan preko istog tog lika utovare iste te svinje, opet kazem, vidim na racunu od koga su legle pare. A da se udruzimo, pre ce Kosovo postati Srbija nego da 5 tovljaca udruze. I drugara tovljaca kad pitas za cenu koju je dobio, ili ce slagati ili ce da izmulja nesto da ne bi rekao tolko para za tolko kila!
 
ugradjuju se ako mogu i ako im dozvolis ali mislim da je cenzarija za svinje dinar do dva po kili maksimum, za bika pet eura, za prase 100 do 200 dinara i za tele isto pet eura ako mogu otmu ti i vise. A o udruzivanju to me nezanima udruzivao sam se sa mojim komsijama tovarli zajedno pa kad natkupac ne ispostuje ne donese pare ja traktor pred kamion nedam da nosi svinje i odma ga zgrabim da peglam da mi donese pare oni svi cute ko pizde
 
ugradjuju se ako mogu i ako im dozvolis ali mislim da je cenzarija za svinje dinar do dva po kili maksimum, za bika pet eura, za prase 100 do 200 dinara i za tele isto pet eura ako mogu otmu ti i vise. A o udruzivanju to me nezanima udruzivao sam se sa mojim komsijama tovarli zajedno pa kad natkupac ne ispostuje ne donese pare ja traktor pred kamion nedam da nosi svinje i odma ga zgrabim da peglam da mi donese pare oni svi cute ko pizde
Jaooo Mrvice sto si ti opasan... :ppozdrav:::samo bes:::haha::haha:
 
vama smesno meni nije dogovorimo sa Stankomiz klenja utovra na 120 dinara i pare odma na vagi natovarimo svinje ja zadnji sa vage para nigde daje cedulju kad otera svinje donece pare ja njega i seoskog natkupca sto je ugovorio za gusu da i donesu pare, Start Jovanovic ujutru u 2 sata utovar pare odma mi natovarimo svinje on javlja da pustimo kamion donece pare nisam dao cekao sleper na vagi do 7 ujutru kad je doneo pare ,ta ista sofija je zeznula ljude kod mene u selu kad je sama otkupljivala i dan danas im od penzije otplacuje ja sam joj natovario 100 kom za biftek odma pare po 200 din boksova po 17 komada svaki obelezen drugom bojom ako neda pare svinje idu nazad u toviliste a kako bi se gospoja provela neznam medjutim vozac nosi bisage sa parama.Hocu da kazem svega ima treba se cuvati ali ako se nesto dogovorimo to se mora ispostovati a pogotovo ako se dogovorimo mi izmedju sebe farmeri kako cemo da nastupimo prema kupcima

- - - - - - - - - -

Zvezdani koji si posalji mi u poruci dok mi znas nadimak negde si blizu
 
Sofija u Srbiji ima ne zna im se broj. Oni uzimaju vašu zaradu, sviđalo se to vama ili ne.
U al si pametan. Isto takvi kao ti u drzavi kolko hoces,cak nam i drzavu vode. Pa da nam nema nakupaca sitan proizvodjac nikada ne bih prodao robu. Ista situacija je i tebi pametnjakovicu....el po pavlaku,jogurt ides direktno u mlekaru i po morgarin i ulje u Dijamant??? Tu su male tegovine koji su posrednici a posrednici su lanci koji zaokruzuju ciklus i zaposlajavju ostatak drzave. Pa moraju i ostali da zive. A ne samo proizvodjac i kupac. Omoguci i drugima da zive. Tu sofiju ne poznajem ali poznajem nakupce u mojoj okolini. Svi oni rade svoj posao i zive iz tog sto rade. Ne vidim nista lose a sad to koliko se ugrade ne bitno je kolko je bitno da tovljac zna koja mu je proizvodna cena pa da onda vidi da li mu se isplati to sto radi ili mu je uvek neko kriv sto ne misli svojom glavom.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Sve to na stranu i cenu i nakupca i kojecega al da je*eni uzgajivaca maltezera lakse i skuplje prodaju kučiće od tovljača svinja, e to mi je nejasno pa i da me udariš kamenom mudrosti u glavu.
 
U al si pametan. Isto takvi kao ti u drzavi kolko hoces,cak nam i drzavu vode. Pa da nam nema nakupaca sitan proizvodjac nikada ne bih prodao robu. Ista situacija je i tebi pametnjakovicu....el po pavlaku,jogurt ides direktno u mlekaru i po morgarin i ulje u Dijamant??? Tu su male tegovine koji su posrednici a posrednici su lanci koji zaokruzuju ciklus i zaposlajavju ostatak drzave. Pa moraju i ostali da zive. A ne samo proizvodjac i kupac. Omoguci i drugima da zive. Tu sofiju ne poznajem ali poznajem nakupce u mojoj okolini. Svi oni rade svoj posao i zive iz tog sto rade. Ne vidim nista lose a sad to koliko se ugrade ne bitno je kolko je bitno da tovljac zna koja mu je proizvodna cena pa da onda vidi da li mu se isplati to sto radi ili mu je uvek neko kriv sto ne misli svojom glavom.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Ma ti si jos pametniji prvo za to sto kupujes u radnji cenu je trgovcu rekao proizvodjac, a nama za svinje oni kazu cenu. I kako nebi prodao sitan covek? Da njima treba i sitan bi bio pogodan. Ja neznam koliki sam ti mi reci tovio sam dok sam bio lud, utovimo 70 komada kaze klanica ne treba nam, za 20 din manju cenu zadruga napravi utovar i dodje kamion po svinje bas iz te klanice, i uz mene preda i nekoliko sitnih... sta je to?? Postenje??? I cemu onda zadruga?? I forsiranje zadruga je bajka.. za druga! Od toga je nastala zadruga, a danas....
 
Nazad
Vrh