Cena tovljenika na tržištu

Tovari li neko iz otkupa? Kako ko placa?
Ja imam jedno 30kom nemam kome da dam a za cenu da ni ne pitam nista.
 
Kod mene u kraju jutros utovar na dva mesta na oba 130 din i pokupljene konacno sve svinje sto su upisane od nove godine do danas. Sta ce biti dalje ne znam. Nakupac kaze da svinje ne trebaju nikom.


Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Naravno da ne trebaju, zato je i cena ovakva. A ovi nakupci i kad nema svinja viču da niko ne traži i da su puni...
 
Svaki ozbiljan tovljac je do sada trebao da shvati da za februar i mart nema potrebe da ima utovar,svake godine cena na dnu u to vreme.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za mart sad prvi put cujem. Vise sam cuo za januar i februar. Ali hvala svima na iskusnim savetima. Nek jedu ovi u BG onda paukova i magle ta tri meseca.....

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
TOVLJENICI SKLIZNULI SA CENOM
Sremska Mitrovica/Bogatić, 2. februar 2018.
Danas su utovljene svinje prve klase nakupci u Sremu i Mačvi plaćali 125-130 dinara po kilogramu žive vage. Ova cena je nepovoljna za farmere, koji preko svojih udruženja ovog vikenda pripremaju reagovanje. Za sada, oni pominju nekoliko rešenja, pa i interventni otkup, kao i brzo eliminisanje nakupaca iz ovog posla. Većina klanica je razvila model po kome nakupci obavljaju snabdevanje tovljenicima i, kako kažu farmeri, nakupci odlično zarađuju.
2%20Mitros.jpg
Tako smo čuli primer: ako otkupljivač tovljenike, plaćeni 135 dinara, isporuči „Mitrosu” i sa ovim prerađivačem napravi obračun po obrascu „hladna polutka”, njegova zarada po isporučenom tovljeniku žive vage iznosi 25-30 dinara po kilogramu, što znači da je cena žive vage bila 155-160 dinara. Ovu cenu bi prihvatili i farmeri, ali im trenutno ne nude.
„Mitros” Sremska Mitrovica
Kako smo danas saznali, udruženja će se za zaštitu obratiti ministarstvima trgovine i poljoprivrede, ali je za brzu zaštitu neophodan zakon o prometu poljoprivrednih proizvoda, koji je u proceduri.
 
Nazad
Vrh