Cena tovljenika na tržištu

Mislim da je nebuloza da je januara smanjena potrosnja tj. prodaja mesa. Posle posta za Bozic je sigurno povecana potrosnja, zatim za Srpsku novu godinu, zatim za Sv Jovana isto velika potrosnja, a svim ostalim danima se mora jesti. Dosta ljudi sad kupuje po masarama sunke i slaninu za susenje. Druga je tu prica u igri, bar tako mislim. Januara je velika potraznja za mesom, pa klanicari povecavaju uvoz svinja i mesa pa je lazna slika da je slaba potraznja za nasim tovljenicima.
 
Sada se skida sto vise cena. Kada skinu za 30 - 40 rsd. Ima prostora da se jeftino tovari roba dok ne dodje na onih recimo 160 - 170 rsd. Ne tovare jedno vreme naprave zastoj, kasnije se lako dolazi do jeftine robe.
Sumnjam da ce u maloprodaji pojeftiniti.
 
Dva kupca su mi dolazili i kazu da je cena od 150 do 155rsd, ja trenutno nemam da prodam nista tako da ova informacija moze nekome dobro da dodje, inace koliko sam cuo trlic po starom dobrom obicaju ovde trenutno ne kupuje.
 
Mislim da je nebuloza da je januara smanjena potrosnja tj. prodaja mesa. Posle posta za Bozic je sigurno povecana potrosnja, zatim za Srpsku novu godinu, zatim za Sv Jovana isto velika potrosnja, a svim ostalim danima se mora jesti. Dosta ljudi sad kupuje po masarama sunke i slaninu za susenje. Druga je tu prica u igri, bar tako mislim. Januara je velika potraznja za mesom, pa klanicari povecavaju uvoz svinja i mesa pa je lazna slika da je slaba potraznja za nasim tovljenicima.
Kod nas se posle bozica i nove godine zubi okace o klin i tako stoje do proleca. Zar kos vas nije tako?
Kome jos treba meso.....?

Salu na stranu....
Otkazali smo ugovoreno za sutra, nece doticni mesar sada da plati ugovorenu cenu, a ja jeftinije nedam......
Neka trazi jeftinije da kupi, po selu nemoze da nakupi 6-7 komada 100%!!!!
 
Pa uvoze a ovde odlazu utovare, evo trlic trenutno ne kupuje. Da bi ove nase posle pokupili jeftino. Ali ajde sve to, mene plasi sto su u Madjarskoj i na zapadu jeftine. Dok ne krene cena cena gore u eu za nas mrka kapa...
 
Danas na obilaznom putu kraj Sapca par kamiona sreo u odlasku i par u povratku. Neki puni, drugi verovatno idu na utovar.
 
Danas zvao lokalnog mesara, ostao mi jedan komad oko 120 kg (ostalo otišlo privatno), kaže cena 120 din!!! Strašno...
 
Pa uvoze a ovde odlazu utovare, evo trlic trenutno ne kupuje. Da bi ove nase posle pokupili jeftino. Ali ajde sve to, mene plasi sto su u Madjarskoj i na zapadu jeftine. Dok ne krene cena cena gore u eu za nas mrka kapa...
Ma kupuju ali sve nesto sitno kao da ne kupuju.Izlace sa velikih farma ali jedva nose dnevno po kamion,to je sica.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

- - - - - - - - - -

Maxa šaljem ti pp ali ne mogu puna ti posta


Isprazni PP ne mogu da ti odg na poruku.
 
Izneli danas 4 kom prosek 119kg utovar dogovoren posle bozica ali cena jos nepoznata :sta: E tako se borimo sa evropskom konkurencijom cik da vidim da svaba iznese svinje a da nezna kad i koliko ce para dobiti , mnogo smo jaki bre
 
danas bio u vet stanici farma Mitrosrem tovari jedan kamion za Macvanku jedan za Matijevica 150 din sa pdv ,pisali im overu transporta pa sam video cenu

- - - - - - - - - -

Sofija 135 din, Macvanka 140 din
 
Cena pala svi cutu.... znaci nema svinja... pocetak drugog meseca pocetak rasta cene...
Et vis niko nista... kako da se bunimo za cenu? Pa nikako nemamo sade da tovarimo nek se buni ko ima... nije Sloba kriv, mi smo g.......
 
veceras bilo predavanje pionir semena pa sam cuo od nedelje utovar za Agropapuk 140 ili 145 din ,utovar za Gozbu iz Vojke 140 din odlaze mu utovar nada se utovaru iduce nedelje i toj ceni ,Mitros 165 plus pdv topla polutka sto bi se reklo jebada a svi cute
 
Ko će da se buni i kome? Znamo da se godinama unazad ponavlja jedna te ista priča. Ljudi su se već navikli...
 
Nazad
Vrh