Cena tovljenika na tržištu

I ja sam pre 15 godina isto dao jednom lokalnom mesaru svakih mesec dana po 50kom, par godina za redom, i u nekom trenutku pukla tikva kod njih, jedva sam izvukao pare tj. nisam pare izvukao nego ne znam koliko hiljada mesnih narezaka i pasteta, i jos i polutke od moji svinja sam uzeo i nosio u neke prodavnice,jedva sam izvukao pare.
Meni ode nesto ne stima... 4.11.2017 Maxa napisa: Niko nije jak ovde,ako sam ja "jak" sa 50 komada onda mislim stvarno... pa danas napisa:
Ja bi mu odmah dao po 160din koliko komada hoce :)
jos sto se lazemooo imal ode neko cestit i iskren?
 
Obicno takvi sto placaju vise zezaju za isplatu,dobra je saradnja sa istim kupcem al tesko ga naci,i cena i brza isplata... Inace tovario u utorak 50 kom 145 plus pdv,112 kg prosek,kupac Gale ,Banovo polje.
 
Verujte da su ti mali mesari postali gori od velikih otkupljivaca. Ovde imaju cenu nizu od ovih sto su peta ruka. Deset puta moras da ih nudkas da kupe. Ugovoris na jednu cenu, onda ti oni ne odrze rec i na kraju proizvodjac im ne valja.
 
Meni ode nesto ne stima... 4.11.2017 Maxa napisa: Niko nije jak ovde,ako sam ja "jak" sa 50 komada onda mislim stvarno... pa danas napisa:
Ja bi mu odmah dao po 160din koliko komada hoce :)
jos sto se lazemooo imal ode neko cestit i iskren?


`Bem mu sunce, koji si ti ovde spijun :bravo: Pa tad sam imao 50kom spremni za isporuku, a sad cu imati za 2 nedelje xxx komada bolje da ne napisem cifru.

- - - - - - - - - -

Verujte da su ti mali mesari postali gori od velikih otkupljivaca. Ovde imaju cenu nizu od ovih sto su peta ruka. Deset puta moras da ih nudkas da kupe. Ugovoris na jednu cenu, onda ti oni ne odrze rec i na kraju proizvodjac im ne valja.

Slazem se sa tobom!

Od tada kada sam se opekao sa njima, samo sa jednom klanicom radim iz okoline Bg-a, posteni su jako,a za placanje ne razmislim uopste.
 
Isto pitanje za Maxu. Kolega,napisao si 7.januara na postove oko oscilacije cena da kod tebe moze da oscilira max 15din. Da li i sad na ovaj pad uspes da uklopis tih 15din pada samo? Kakva je situacija sa vama? El roba na veliko i extra kvaliteta isto podleze ovim padom cene?

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
To je normalno kruzenje kapitala. Kada spadne na tog balavca da radi, izgubi se od posla, nema radne navike, ne vlada situacijom i firma propada.
 
Kod nas cena 140 145din. Ja tovarim po 145 u utorak lokalcu 21kom. Mislim da je Zvezdani u pravu i da nam je svima u interesu na ovom forumu da pisemo istinu i sto se tice cene a i broja tovljenika i kome prodajemo. Ja kad dam Trlicu ja napisem, kad dam lokalcima napisem i sta. Evo kod Maxe sam primetio, pisao je stalno kako iskljucivo daje Trlicu i nikom drugom a sada kaze dajem nekoj klanici kod Beograda. Nemam nista protiv coveka nek se ne uvredi ali treba nam vise iskrenosti u cilju svih nas. Ja nekad imam 20 komada a nekada 90 100 turu. Jer su prasici od mojih krmaca i zavisi kada ostanu i suprasne nekad se oprase ublizu pa imam dosta nekad ne pa imam po 15 20 30 sve zavisi... Treba nam vise iskrenosti jer klanicari se drze zajedno verujte mi na rec...
 
Pa gde je cena 120? Pa ima nas iz Backe ali niko ne iznosi tu cenu. Kao da je taj placen da javno iznese cenu sa panikom kako bi svi sad ponudili svinje i stvorili guzvu i odjednom kada dodje ta cena od 120 svima ce svinje trebati. Inace je januar slab sa potrosnjom mesa pa samim tim se namesta cena na pocetak februara kada im bude trebalo i onda ce sve svinje pokupit. Inace poznajem ljude koji su prijavili jos pre mesec dana po vise desetina komada i niko nece da uzme.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
120 placaju lokalni mesari u selu.

- - - - - - - - - -

I naravno imam da prodam sad stizu.a hranu svu kupujem
 
Ja cak mislim da ga nisu posebno ni platili za to nego je to uradio onako gratis
Tako je slazem se, pogotovo ako je voditelj seljak iz grada pa hoce da prikaze kako su ti ljudi sto gaje svinje jadni, pa onda da bude onako jos ubedljiviji, kako je on u pravu sto je pobego sa sela, a cemer i muka je to nema sta jesti a nesto se puva...:udri:
 
Nazad
Vrh