Cena tovljenika na tržištu

Jutros natovareno na 155 rsd. Ugovoreno ranije na jace, ali nije moglo bolje.
Prosek 128 kg.
 
Dobra roba uvek ima i kupca!

Ja sam pricao sa klanicom, i rekli mi danas najavim i nakon 10 dana utovar,guzva je.

- - - - - - - - - -

više nije toliko izgleda ni cena bitna nego samo da neko hoće da kupi te naše svinje,pošto većina nema otkup

Ko ti kaze da nema otkupa? Svaki dan vuku svinje sa farmi.
 
Malo strpljenja... malo je haoticno ima "kao" neke ponude ali nema potraznje, malo ostalo od slavlja malo mrtvilo i neki se odma uspanice... kakav bi nam bio zivot da nema uspona i padova...
 
Da,140 d/kg i odmah pare (taj dan platio) kod Miće iz Jarka, pošto nikome drugome nije trebalo 20 kom ni đabe,a meni nije bilo više za čekanje
 
Problem je sada ovo meso sto je vraceno iz Rusije, izgleda da je to sve zavrsilo u velikim marketima, a i cena je pala neki plate i 135 a neki i 140 plus pdv.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Daj leba ti ko ti platio tu cenu? Pa ja cu da mu dam za 160din 150kom komada odmah.Reci koja klanica?AKo su M S ona mi sve jasno
 
Kakva li ce cena biti krajem marta, kad bih mogao znati. ☺
To zavisi od milion faktora,a najmanje od naseg rada.Rad je zagarantovan,kao i djubre.Zarada mozda bude lepa,mozda slolidna,mozda je ne bude,a na zalost postoji i mogucnost minusa.To je jedina realna,a isto tako surova stvarnost.Sve ostalo je u rukama mocnika,koji se sa nama poigravaju.
 
Koja mesara je u pitanju?

Izvini, ali ne verujem za cenu, znaci robe toliko imaju u ponudi da su velike klanice koje kolju dnevno izmedju 500-600komada tovljenika sada su smanjivali na 150-200 kom jer nema potraznje za mesom sada trenutno, a cena je pala 135-140 i ti hoces da kazes da ti ta mesara placa 180din, ja ti iskreno ne verujem. Ja bi mu odmah dao po 160din koliko komada hoce :)
 
Dao bi ti,al nece on da uzme,verovatno neki manji mesar kojem potrebne kolicine mogu da ispostuju par proizvodjaca,verovatno postoji i neka duza saradnja,ako je tako ,bravo za takvog mesara, ja sam imao isto tako nesto dok covek nije ojacao pa poceo skidati cenu i razlaz,sad bi on opet al necu ja...
 
I ja sam pre 15 godina isto dao jednom lokalnom mesaru svakih mesec dana po 50kom, par godina za redom, i u nekom trenutku pukla tikva kod njih, jedva sam izvukao pare tj. nisam pare izvukao nego ne znam koliko hiljada mesnih narezaka i pasteta, i jos i polutke od moji svinja sam uzeo i nosio u neke prodavnice,jedva sam izvukao pare.
 
Nazad
Vrh