Cena tovljenika na tržištu

u kraljevu sve mesare rade po principu da kupuju meso od neke klanice,da li je kotlenik ili neko drugi ko kolje ne znam. porucuju polutke i onda ih kasape kako im treba
 
Kod mene jedan nakupac cesto tovari za Kotlenik. U glavnom najlosiju cenu ima ali pare odma.
Inace sutra utovar na 150

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Pa jos 10 din ajde da kazemo, mozda ce ostati na 150 ali sve zavisi ako pojacaju uvoz onda moze lako i na 130din sve zavisi od klanicara, ako ne bi bio uvoz onda bi vena konstantno bila 165-170.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Natkupci i ostali trgovci 140 din do 150 din a klanice 150 155 160 sve zavisi od roka placanja mislim da je to ta cena da od toga dalje nece padati. Dosta svinja je prodano pre nove godine jer vec godinama svi tovljaci gledaju da se rese tovljenika do nove godine sad se cisti jos nesto sto je ostalo i to do jovana svako gleda da proda.Jako malo ljudi ubacuje svinje za februar i mart zato sto je godinama losa cena pa je zato u februaru bilo 160 din prosle godine sto je iznenadjenje. Mislim da uvoz polako staje da je cena ista kao i kod nas
 
Ne bih se slozio sa tobom sto se tice uvoza da staje, i ako je smanjen uvoz malo ali opet dnevno doteraju braca po jedan TIR u svakoj klanici.
 
Farmeri u Vojvodini „ljuti” su zbog niske cene žive vage svinja poslednjih meseci prošle godine jer smatraju da im je dozvoljeni uvoz iz inostranstva zapravo pokvario posao, odnosno umanjio cenu. Ministar Nedimović ističe da to nije tačno, dodajući da računica pokazuje sasvim drugačije.

– Žao mi je što u udruženjima stočara to misle. Ove godine cena svinjskog mesa išla je i do 200 dinara kilogram žive vage. Najčešće je bila 180, a proizvođačka cena je oko 130 dinara, razlika je 50 dinara a država još subvencioniše 1.000 dinara po svinji. Očigledno da ti stočari nisu bili na tržištu ili ne znaju dobro da računaju – kaže Nedimović.
 
Jutros dao 7kom prosek 110kg po 140din lokalnom otkupljivacu, reko jel nemoze malo gore a on kaze da su ostali vec skinuli na 135din, e sad to je njegova prica.
 
Ja sam jutros nosio 4kom lokalnom mesaru u ovlastenu klanicu po 160din
Kaze potraznja mesa nikakva.
Januar mrtav.
Nakupci imaju napisanih svinja a netovari se nista i samo zovu da obaveste da skidaju cenu.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh