Cena tovljenika na tržištu

Mani se Bojceticu teorije, godinama cujem kako svi ubacuju u tov zbog male cena zitarica, kakva je situacija bila prosle godine?Kad nisi mogao da nadjes u februar mesec prasad ispod 300din/kg i svi su pretili da ce cena biti niska a kad su ta prasad izasle iz tova znamo svi da je cena bila 160+din.

I da padne cena ne moze pasti jace od 20-25din. Ali opet farmerima na tu cenu placaju jos i pdv tako da je opet OK.
 
Uvoz ide znaci odavno se uzozi dnevno po jedan kamion za neku od klanica.
Uvoz moze da srusi par dinara cenu vise ne!
 
I ja mislim da uvoz diktira cenu isto tako trenutna potraznja a najmanje datum. Pre 2-3godine kada je padala naglo cena ispljuvani su '' hobi'' tovljaci jer su svi mislili da je uzrok male cene svinja upravo zasicenost trzista svinjama od taxista do molera i gradske uprave jer su navodno svi kupovali prasice i tovili a kukuruz bio jeftin a na kraju svi ti koji su pljuvali zapravo sad i ne pricaju uzroke pada jer se skroz vteme okrenulo i nacin snabdevanja mesara. Sad male mesare o cas posla ako ne nadju svinja odu u matijevic,kupe polutku i eto mesa u vitrinama a onda Matijevic oseti potraznju i nestasicu i organizuje uvoz.
Ovo za male mesare (10kom nedeljno) ne pricam napamet,imam kolegu mesara i jos jednog njegovog kolegu kojima ja prodajem svinje a korektno placaju i opet ne mogu od privatnika da nakupe za svoje potrebe pa se snabdevaju na taj nacin.
Inace mesari u mojoj okolini placaju po 10 din vise od nakupaca ali pare 7-10 dana.


Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
uvoz moze da zaustavi otkup i da prepolovi cenu svinja za nedelju dana zato imamo tako velike oscilacije u ceni ,sve zavisi posto dobiju svinje tamo i od onoga sta zele da postignu da zaguse ovde kod nas pa onda sruse cenu pa se cena posle vrati.sve nase klanice ponekd peglaju i neke politicke dogovore i ustupke preko svojih ledja odnosno preko nasih ledja kad moraju da uvezu skuplje svinje itd sto kombinacija zato imamo jednu nedelju 180 i 200 din a vec sledecu 150 din bukvano cena se formira iz sata u sat da nam pokidaju zivce
 
Pa ja ne znam kako vam varira toliko cena jedan mesec 200din drugi 150?!? TO vam sigurno nakupci rade, je ja sa kojom klanicom radim necu da je imenjujem od oktobra meseca pa do dan danasnji cena je varirala max 15din +-
 
Mi smo prosle godine 45 kom natovarili u kamion po 110 din a do malo pre su bili 180 pa pali na 167.5 sad kako je cale zvao 150-155 din kg i kazu ice dole svinje ne trebaju a prasice jedan tovario po 290 dinara sad pred Bozic kod nas je uvek problem oko nakupaca jer uzimaju za sebe ko da oni drze svinje a ne mi.
 
Biber problem je sto imamo 2 nakupca u selu da ne imenujem za debele svinje i ne zna se koji je veci ucenjivac. Za prasice jos imamo Kikosa pa je tu situacija koliko toliko bolja. Od kako pratim ovu temu kod nas cena svinja je uvek 15-20din manja (nekada i vise).
 
I ja sam u istoj situaciji kao i ti. Ali sacekacu kraj meseca pa kako Bog da!

Da ce ici gore cena cisto sumnjam, ali lako moze da ide malcice jos dole, madjari doteraju svaki dan slepere pune svinja,a ovi klanicari uvezu nedelju dana masivno iz madjarske odavde nista ne uzimaju sakupe se dosta robe i BUM! cena dole ide za par dinara, eto drzava kako stiti seljake!
 
Nisam ja tovare mu ovi moji drugari iz sela uzece im oko 100 komada to su sve sofijini kooperanti. Ja imam tek polovinom februara za utovar pa kako mi bude
 
danas utovar za Mesoprodukt iz Rume 170 din pare 20 dana tovari svaki drugi dan po 30 komada polupio je sve svinje sto je Sofija trebala da uzme

sta je to svaki drugi dan po 30kom??

To su ljudi koji se prodavaju za 2 din cena je barem 15din niza nego ta, a ti sitni mesari daju bolju cenu od svih klanicara a za svoje pare ima da ih molis pola godine.
 
"Mesoprodukt" je gazda Mihajlo Ciga Mihajlović,iz Rume, jedared sam mu prodao bika, pre desatak godina, tada smo "sarađivali" i nikad više....
Slažem se sa Zvezdanim Jahachem, to za novce, a za cenu k'o i sve ostalo, kad pitaš prodavca on kaže jednu cenu, a kupac drugu...
 
Svaki drugi dan kolje mala klanica, cena je 170 din pise na nalogu. Ja mu licno tovarim ponekad preko sumama i sauman mi isplati i jednom sam dao mu direktno 50 komada bio je tacan u sekund sa isplatom posto je kamion cekao utovar pred kucom dok pare ne legnu avansno na racun, jos neku razliku je doplatio u roku par dana cak mi i overu transporta platio
 
Svaki drugi dan kolje mala klanica, cena je 170 din pise na nalogu. Ja mu licno tovarim ponekad preko sumama i sauman mi isplati i jednom sam dao mu direktno 50 komada bio je tacan u sekund sa isplatom posto je kamion cekao utovar pred kucom dok pare ne legnu avansno na racun, jos neku razliku je doplatio u roku par dana cak mi i overu transporta platio

Za to možeš samo da zahvališ Siniši,da nije išlo preko njega onda je druga priča.Inače nema te cene i sve se bojim da će biti i gora.I nas nije Biftek ispoštovao umesto 170 din platili nam 160 din.U svakom slučaju nemam više za prodaju tako da ne moram ni brinuti oko cene sada u toku januara.
 
Nazad
Vrh