Cena tovljenika na tržištu

Cena 130 /din

ne tovari se odkad je spala cena.

Izgleda da se nesto sprema, lose po nas. ::lose::
 
U ovom trenutku osnovni parametri diktiraju minimalnu cenu zive mere od 130din po kg,
sve ispod toga je cist gubitak. Da ne spominjem racun nasih predaka koji kaze
8 kg kukuruza za 1 kg zive mere, to mu dodje nekih 170 dinara.
Da je tako i sad, ponovo bi se ozenio ::namigivanje::
 
kod mene je ja mislim najgora situacija pasoš dobijem samo ako utovaram kod veterinara kad utovarim svinje on proda njegovom kolegi iz susednog grada (istoveterinar) za određenu cenu naravno i on zaradi pa onda taj drugi veterinar pošto ima svoju zastavicu preveze iste te svinje trećem nadkupcu naravno za treću cenu i on je tu zaradio i taj treći proda tek u klanicu naravno i on zaradi e sad ja se napravim pametan platim prevoz do tog trećeg natkupcakad vidi ti kod njega ista cena kao kod mog veterinara slučajno naravno nisam sad pitao za cenu koja je ali tačno znam da ni blizu vaše cene koju spomin jete na forumu daleko ispod on je plaćao 120din kg kada je kod vas cena bila 150-160din kg ali sutra ga nazovem pitam i napišem na forum čisto radi informisanja ::novac:: ::novac:: ::lose::
 
Ako taj sta ti daje pasos trazi da njemu prodas, pa on prodaje drugima, slobodno se obrati inspekciji da malo provere sta se radi . :ppozdrav:
 
nebi da odem od teme cene svinja ali uradio sam to inpektor bio na bečenoj jagnjetini i prasetini i zalegla stvar inače pre 5 min sam pitao cenu svinja
cena je 115din kila odbijemo pasoš i vagu ostalo je tvoje e tako kod mene ide poslovanje
 
Ovaj paritet mi se dopada: 1,5 eura/1kg tovljenika. Ne dam drugačije pa neka mafija uveze i iz Turske, briga me, para nemam pa nemam, a da jedem mogu i pet puta dnevno.
 
Bravo kralju, najlepše bi bilo da iznosimo i da dajemo ovom jadnom narodu, mi nemamo novca, ni oni nemaju pa bar da budemo siti. Inače trenutna realna cena ne bi trebala da bude ispod 150 din, sve ispod toga je seci uši krpi tur.
 
Nazad
Vrh