Cena tovljenika na tržištu

Kod nas je cena 130 din/kg pare na vagi ili na odlozeno 140.Ja sam danas prodao jednu krmacu 290 kg,cena 100 din/kg odmah pare.
 
rasa02 je napisao(la):
Kod nas je cena 130 din/kg pare na vagi ili na odlozeno 140.Ja sam danas prodao jednu krmacu 290 kg,cena 100 din/kg odmah pare.
To vam pricam. Kao da zivimo u dve drzave, jel moguce da je
30% razlika u ceni samo 50-tak kilometara odavde
 
Ako nekoga zanima broj telefona coveka koji kupuje svinje po toj ceni neka mi se javi na PP da ostanemo i mi malo "misticni"kao neke kolege :cao:
 
ondrej je napisao(la):
Kod nas mesari placaju 125-130,dok izmedu ljudi je cena 150 nema svinja kod nas niko nece da drzi svinje

Narod je ovca
Prosle godine svi hoce svinje
ove godine jeftine, prodaj...
a dogodine ce opet biti skupe
Tako je uvek bilo sa krompirom lukom kupusom. Nevredi, ako hoces da radis moras razviti posao pa nekad dobijes nekad izgubis. Trziste je trziste, a drzava NECE i ovakva kakva je nomoze nista uraditi
 
draganpan je napisao(la):
ondrej je napisao(la):
Kod nas mesari placaju 125-130,dok izmedu ljudi je cena 150 nema svinja kod nas niko nece da drzi svinje

Narod je ovca
Prosle godine svi hoce svinje
ove godine jeftine, prodaj...
a dogodine ce opet biti skupe
Tako je uvek bilo sa krompirom lukom kupusom. Nevredi, ako hoces da radis moras razviti posao pa nekad dobijes nekad izgubis. Trziste je trziste, a drzava NECE i ovakva kakva je nomoze nista uraditi

Slazem se u potpunosti.
Kod mene cena 130din/kg. Zakucana :udri:
 
sad trenutno imam 250 kom svinja,a planiram da pravim objekte za jedno 600-700 komada! :ppozdrav: :D
 
Danas bio utovar 125 din, isplata odmah.

Mora uvek da se ima u tovu.

Prosle godine je kod nas od januara tovljenik imao solidnu cenu. U februaru je bio 120-130 din.

Avgust 150-160 din. (evro bio oko 100din)

NEMA PRAVILA U PROPALOJ DRZAVI. :cao:
 
Ama ljudi batalite te svinje i neka ih samo za vase domacinstvo. Zar ne vidite da vec oko 2- 3 god.
ne da nema zarade nego tu se pukne ko zvecka, po par hiljada din. po grlu.
Ko ne veruje nek stavlja na papir od A do SH pa nek se uveri.
Vec 3 god. ima kako sam spickao sve krmace ( 6), sad imam jednu da se nadje za moje potrebe u domacinstvu i dok ne vidim zaradu bar od 40 do 50 evra po komadu i to u kontinuitetu od 2 god. pa makar se je...li necu ih vise drzati.
Dakle da budem u govnima i u smradu svaki dan i ne za djabe nego plus i da gubim, nema vise teorije. Bilo nekad i kako ovde idu stvari tesko da cu opet da se zaj...m.
U ovoj drzavi cena zna da varira i 100% u intervalu od 2 -3 meseca. Pa to nema ni u jednoj pisljivoj drzavi sem kod nas. A sve to ko sto svi znamo da deru seljaka jer druge ne mogu. Nas je.u po usima da njima raste glava, e vala bar tamo gde mogu da sprecim necu dozvoliti sebi vise sranja.
:ppozdrav: ...ljudi!
 
Zavisi bruto-neto....
Ako racunas samo hranu i vodu onda je ok zarada 20e,a ako dodas jos sto moras da izvezes djubre od njih(mada nadjubris njivu) da imas neki svinjac,da ih potovaris...nek je 30e zarada i mislim da je to ok cena.
 
Ako bude zarada 40-50e po svinji ja cu prvi da batalim fakultet i pocinjem sa svinjama,za pocetak cu ih drzati u prednjim sobama ako treba. ::namigivanje::
 
Pazi jer od onih 30 e tvojih nisi tako daleko do onih mojih 40 e. Tako da vodi racuna da ne ostajes bez fakulteta i plus napravis svinjac od kuce a cena ce kao uobicajno opet pasti a ti napravio sranje. ::namigivanje::
 
Mojih 20 je tvojih 40,a mojih 30 je kao tvojih 50 tako da ipak ima razlike. ::namigivanje::

Sto se tice skole ona je pod obavezno i ne planiram svinjarstvo ili ratarstvo primarno,ali kad zavrsim skolu sto ne bih pored posla drzao svinja pa sa svoje zemlje pravio hranu i tako zatvorio ciklus. :cao:
 
Slazem se s tobom ako ima zarade ali ako nema :nono: Napisao sam gore da i ja sam se bavio i svinjarstvom ali dok je bio kukuruz 7 din i manje a svinje 100 do 115 a sojna sacma do 25 din kad je bila soja 17 din tako da kako sad stoje stvari ne pada mi na pamet.
 
Nazad
Vrh