Cena tovljenika na tržištu

Rekoh ja u temi sa cenom kukuruza da smo mi mnogo alav narod uvek nam malo,sad je nekima mala cena kukuruza 14-15din na zeleno...
Ja licno mislim da je cena kukuruza 15din ne odlicna,ali dobra tj da je takva konstantno to bi bilo dobro i da su tovljenici 120din/kg.
Ako nastavim dalje povesce se prica o politici...ali bi nasa drzava lepo mogla da izadje pred nas i kaze ljudi mi potrosimo xxxx tona mesa,nama toliko treba i tolika ce cena biti otkupna za nju vi ispunite kvotu i bice dogovorena cena isto i za ostale kulture ratarske,to bar nije tesko da se uradi,ali nas oni je** ....
Post je spojen: [time]1283993732[/time]
_________________________________________________
P.S. Cenu od 15din za kukuruz sam racunao prema mojoj proizvodnji ulozeno-rod,a cenu svinja je drug rekao koji radi 80-ak jutara,drzi krave i svinje...letos smo pricali o ceni i on kaze da je to dobra cena tj da ze za te pare isplati raditi.
 
E pa upravo to, svako od nas bi imao neku svoju granu u poljoprivredi (posto vec o tome je rec) pa bi se snasao u necemu ali mi moramo raditi od svega po malo ili gajiti 4 - 5 kultura da bi zaradio na nekima a znamo da svake god. bar na dve idemo u p.. m...
Dakle odozgo tako nam kroje puteve pa nas j..u stalno a mi nemocni totalno.
A sto se tice izlaska ispred nas,izlaze oni rado i planiraju oni vise od nas zato nam prave sve ovo.
Rece neko na ovom forumu da se drzava plasi bogatog seljaka mozda i ima istine.
Aj sad lepo na spavanje N A. Do sutra :cao: i :ppozdrav:
 
Druze ono sto je u Srbiji istina to je da ako seljak nema para drzava je u krizi jer je ovde i dalje najveci deo poljoprivrednog stanovnistva ili zive u gradu a dodju na selo da obrade malo zemlje i nahrane stoke.

Laku noc i pozdrav. :cao: :spavam:
 
ako nema na svinjama zarade,onda nema ni na bikovima. kod nas se prodaju bikovi po ceni od 150 din/kg,a ja sam prodavao po toj ceni svinje. pa ti sad vidi.... :cao:
 
@milos dt
Kupuje krmace po toj ceni Mica iz Jarka i ja sam mu prodao pre neki dan krmacu od 290 kg po 100 din/kg.
 
I ja sam cuo da svinji padaju kod nas Veterinarska Stanica Kikinda je placala 120 sad cujem 115 din/kg
Ferenc Major je izjavio prosle nedelje kako vise nema jeftinog mesa, izgleda da su nasi lobisti kao Hudini puni su trikova. ::lose:: ::lose::
 
To jos i nije lose.
Ja sam cuo da je navodno neki nakupac sto radi za neku firmu iz Zemuna
u petak nudio 140, ovde kod mene.
Nisam bas siguran da istina
 
Nazad
Vrh