Cena tovljenika na tržištu

Za nekih mesec ipo ce stici za prodaju.
Ako bude 150 ja sam prezadovoljan.
Nije mi jasno koliko se pricalo o tovljacima koji imaju od 100 do 2000 svinja ,a sada niko nema da prodaje,
tj, poneko. :sta:

Klanica Trlic najbolje placa, bar kod nas.
 
Sto ste se svi ucutali?Sta ima novo?

Kod nas izgleda stala cena na 150,cujem svi pricaju da je neko kao dobijao 160,ali nije hteo da proda.Niko nije prodao ni po 155.

Info od Nedeljkovica iz Sasinaca da svinje nece vise ici gore i da se ocekuje blagi pad cene od sredine nedelje.
 
Komšo,ko je tovario po toj ceni?Cena od jutros stagnira na 150 a počeo je i blagi pad pošto raste ponuda.Jutros su počeli sa upisom za sledeću nedelju po 140 din.
 
Leskovac-Braca Djokic placaju oko 160 din.Zavisi od kvaliteta,obicno prvo gledaju robu pa dogovor. Pare odmah. Ljudi korektni sto se placanja tice -svaka pohvala za njih. :D
 
Ti sto su to rekli neznaju razliku izmedju praseta i tovljenika a kamoli sta je sa cenom.

Mislim na likove sa radia,bave se poljoprivredom,stocarstvom,svinjarstvom..... :haha:aha,nemaju veze. ::lose::
Post je spojen: [time]1281893880[/time]
_________________________________________________
Inace 145 debeli kod mene. :bravo:
 
Zet jutros tovario po 155 obecali mu 160 pa smanjili za 5 din. a brat od strica trebao je da tovari isto po 160 i otkazali mu za sredu a cena nije sigurna:nono:
 
Mozes da trazis i 200,cena ode dole.Trlici juce tovarili po 145,a danas po 140 i sve ekstra roba.
I kao i obicno cim stane ili pocne da pada cena ,odjednom se pojavi ogroman broj svinja.Sad mesari ucenjuju i uzimaju samo ko pristane 5 din jeftinije (znaci posto oni hoce)

Kako je krenulo vratice se na 110 dinara do kraja avgusta.
 
Odg: Cena tovljenika na tržištu

Nedeljkovic od juce placa 130 a pare kad dobijes. bilo je od 15-30 dana(kako kome) ali sve vise ljudi mu dolazi na kucu.Poceo je gadno da se zamera ljudima. Nakupci (njegovi) obecaju za 15 dana a on isplati za 40. Kaze ko ti je rekao za 15 dana neka ti on da pare.Pre neki dan su se jedva izvukli.Covek napravio lom pa su morali da mu pare nose kuci samo da nedolazi sutradan.
Post je spojen: [time]1282036960[/time]
_________________________________________________
Nedeljkovic od juce placa 130 a pare kad dobijes. bilo je od 15-30 dana(kako kome) ali sve vise ljudi mu dolazi na kucu.Poceo je gadno da se zamera ljudima. Nakupci (njegovi) obecaju za 15 dana a on isplati za 40. Kaze ko ti je rekao za 15 dana neka ti on da pare.Pre neki dan su se jedva izvukli.Covek napravio lom pa su morali da mu pare nose kuci samo da nedolazi sutradan.
 
Cena je 145-150 dinara a Nedeljkovic nemora ni kupovati neznam samo ko je jos lud da mu da na odlozeno.
Kod nas u macvi dolaze mesari sa uba i placaju toliko i niko ne kaze da ce cena dole,za dobru robu daju kaparu na 150 din sto znaci da cena miruje.
 
prosle nedelje tovario sam turu po 130 dinara (za mesara)Tovljenike 200 kilase je ovaj mesar platio 120 dinara , u medju vremenu su lokalni preprodavci placali 115 maksimalno do 120 kg, preko jos manje . Elem , odma su prerpodavci podigli cenu na 135 dinara neki placaju i 140 . Lokalni mesar je kupovao ekstra robu za 150 , ogranicene kolicine, a taj lokalni mesar placa 160 dinara svojim stalnim dobavljacima.
 
Ode meso u mesarama gore za + 25 % :D
E sada će ovi u gradu da vide šta znači kada nečega nema.Prazni frižideri-isljučite ih iz štekera samo će vam trošiti struju.
Kako je bilo nama, sada neka bude njima. :cool: :kisa:
Mada se samo bojim uvoza i da će ovo kratko trajati :udri:
 
Nijedan, cak ni u okolini.Ovi lopovi kod mene daju 135.Mohaci u Moravici daje 145, ali ne kupuje od svakoga.On ima dvojicu kojima "prica se" da je platio 160.
 
Nazad
Vrh