Cena tovljenika na tržištu

Ljudi kod mene 120 din tovljenici ne znam da li je neko tovario (matijevic itd...)ali cena je ta.

Mada mi i to sumnjivo sa 90 skoce na 120?!
 
Nesto sam nacuo da ce se uvesti mera zabrane uvoza mesa svih kategorija ,da nebi totalno propao stocni fond .Pa sad klanicari digli cenu da otkupe sto vise svinja dok zabrana nestupi na snagu i meso ne poskupi a vidim da je i u mesarama meso poskupelo u zadnja tri dana
 
Misli da je jako bitno da dotaknemo dno u svemu pa i u ovom poslu. Drugacije nikad necemo krenuti ka vrhu. Samo mi se cini da oni uvek nekako uspevaju da nas drze pri samom dnu,otprilike par milimetara.
 
Debelo smo u glibu a svakim uvozom tonemo sve dublje,trenutno kod nas nema sjajne cene,cena od 100-110 din ne pokriva ni centi rada a kada se mora dati po te pare-das i places. :udri:
 
Ja sam jos prosle nedelje odbio 140 dinara,a svinja nema,svaki dan mi dolaze da pitaju hocu li prodati.

Posto ja hranim svinje samo preko leta,necu prodavati svinje dok ne potrosim hranu,a to nece biti pre kraja sledece nedelje,mislim da ce cena dotle otici preko 150.Ko bas ne mora da prodaje nek saceka jos koji dan.Svinja nece biti neko vreme,posto su pokupili i one po 80-90 kg,kad je kukuruz skocio na 20 dinara.Sigurno ce jos bar 15 dana biti frka.Posle ce se verovatno vec stabilizovati cena.Inace i Bosni je frka,ni tamo nema svinja,a sezona u jeku.
 
Potražnja za mesom u avgustu uvek poraste. E sad dal je to zbog ovih naših gastarbajtera ili ne? Nadam se da nije kratkog daha.
 
Evo sada sam zvao nakupca Micu iz Jarka pored Rume.Inace poznat je po tome da uvek manje placa od trzisne cene ali daje pare odmah.Nudi 140 din/kg,pare na vagi.Neznam da li da cekam bolju cenu :pecanje:
 
Nazad
Vrh