Cena tovljenika na tržištu

Neki dan je bio utovar po 90 din, inace od kuce se prodaje po 100 din./kg
 
Jbs tih 110 dinara... ja od maja dajem po toj ceni, natovario sam od tada 60-tak komada..pre mesec dana dao sam poslednjeh desetak,
jos nisam naplatio sve..
a sledeci stizu...zlo i naopako
 
Da nebi puno polemisali o cenama evo nešto ovako!


2ce46qg.jpg


35klba1.jpg


Nakupcima ako se ne sviđaju cene neka se opredele za nešto drugo, a ne da na nečijem znoju i trudu mlate ::novac::!!!
 
Ovo nisu realne cene, to su cene sa stocnih pijaca i vise su za 10-20% od realnih.
Ja pripadam beogradskom okrugu i tvrdim da je trenutna cena 90-105 dinara.
Daj Boze da nisam u pravu jer za tridesetak dana imam 60 komada za utovar,
ali s obzirom da sam u stalnom kontaktu sa klanicarima bojim se da sam najblizi istini
 
@ savak-Svaka cast majstore. E,o ovome sam ja govorio pre par dana Nikoli KV ali nisam uspeo da skinem sa sajta stips-a. Bravo,Savak jos jednom. Ubuduce ako ti nije problem nakaci barometar po njegovom objavljivanju. :cool: :cao: a nakupci ,ajd sad malo setnja sa ovog sajta... :veseljak::
 
S`JUGA je napisao(la):
@ savak-Svaka cast majstore. E,o ovome sam ja govorio pre par dana Nikoli KV ali nisam uspeo da skinem sa sajta stips-a. Bravo,Savak jos jednom. Ubuduce ako ti nije problem nakaci barometar po njegovom objavljivanju. :cool: :cao: a nakupci ,ajd sad malo setnja sa ovog sajta... :veseljak::
Cene po mestima su realnije od cena po okruzima koja od mesta do mesta varira i po 20%
u svakom momentu se mogu generisati na
http://www.stips.radionicakrug.com/stips/nacionalni
 
Pa ok. ALi zasto tumarati po ostalim sajtovima kada evo ovde skoro da i mozes da nadjes sve. Ovo je samo dopuna,kompletiranje informacija o poljoprivredi a konkretno o kretanju cena na trzistu. Sasvim je dobro da neko malo nadje vremena i okaci barometar po njegovom objavljivanju na stips-u. Pozzzzzz @ nikola kv. Pa vidi ovako ja sam medju prvima prokomentarisao tvoje izlaganje u vezi matematike za odgoj prasadi . Ono znas vec ,da ti je za prirast do tezinne od 32 kg potrebno 35 kg hrane. To, je ok i slazem se .Ali je tesko prasad,ako se tako i uopste mogu zvati sa tom tezinom i prodati po ceni koja se nudi za prasice tezine od 15-20 kg .Po meni je to logicno,ali dobro ako si se ti organizovao i uspevas da plasiras robu na tu kilazu -kapa dole. To je extra. ::svaka cast:: Ali nije merodavno i po tome ne trba uzimati tvoj slucaj kako bi dosli do kojekakve racunice koliko bi bila najniza cena isplativosti naseg rada u odgoju prasadi.Buduci da malo ko moze da plasira robu sa tom koilazom. To sto ti prodajes je uredu,ali malo je takvih primera .Jer slazem se da je caka u tome,tu i jeste zarada,ama bas tu, prihraniti prasad do tezine od 32 kg i prodati. Eto,o tome sam pisao.pozzz :ppozdrav:
 
Ja nedohranjujem prasad,kao sto ti rece,vec se bavim proizvodnjom i prodajom sopstvene. A sto se tice prasadi od 32-35kg pitaj koga hoces u ovom kraju se takva prasad isteravaju i prodaju na pijaci.Ja nisam nikakav specijalan primer.I zato sam i napisao da ovdasnji veliki tovljaci drze krmace i onda tu prasad dalje tove,jer nemogu malu da nadju. :ppozdrav:
 
Nikola.KV je napisao(la):
Ja nedohranjujem prasad,kao sto ti rece,vec se bavim proizvodnjom i prodajom sopstvene. A sto se tice prasadi od 32-35kg pitaj koga hoces u ovom kraju se takva prasad isteravaju i prodaju na pijaci.Ja nisam nikakav specijalan primer.I zato sam i napisao da ovdasnji veliki tovljaci drze krmace i onda tu prasad dalje tove,jer nemogu malu da nadju. :ppozdrav:
Potpuno je tacno da se u ovom kraju prodaju prasad 32, 35 kg pa i do 40 kg
Primera radi mestani Leposavica, Leska i Mitrovice narucuju za slave i od 50 do 65 kg
Moj prosek prilikom prodaje je 38 do 40 kg - Jednostavno ne prodajem manja prasad
 
Nazad
Vrh