Cena tovljenika na tržištu

Sta se desava sa cenom?jel idu utovari ili se odlazu?
 
Preostalo nam je poslednjih 19 komada od ture koju smo hranili,velikodusno se ponudio covek posle nedelju dana preganjanja da ih uzme po ceni od 100 din.Mislim da je za Matijevica ali nisam siguran posto nisam ja dogovarao.
 
105din prva klasa, 98din druga klasa. Uzas.

Nepratim ovu temu ali sinoć mi bio šogor veterinar iz tvog mesta na kafi i kroz priču kaže u selu tovare po 95din debele........::lose::::lose::::lose:: pa to je prava katastrofa........ dobro pa sam prekinuo sa tom vrstom proizvodnje još pre par godina

95 din/kg !!!!!!! prosto ne mogu da shvatim
 
A trlic jel utovare?koliko placaju?kakva je situacija mislim da cu ipak dati ovome po 125+pdv jedno 2 ture makar i mesec dana da ga sacekam za pare ..??????
 
@kameni
Meri se jedno po jedno svinjce. Naplacuju merenje 100din po komadu a sve preko 120kg je druga klasa, kao i sve ispod 100kg. Bilo je i 95din jedan utovar, Maric je onda tovario. Ja nemam svinje, isao sam drugu sa kavezom da prevezem samo. Ono je tuga, ljudi i ne gledaju na vagu, vec koliko kazu toliko ima zapisu i teraj dalje.
 
Ne znam sta je gore. Prestati sa tovom a ulozeno na desetine hiljada evra u objekte ili drzati i dalje u nadi da ce cena otici gore. Trenutno imam 290 kom u tovu a 70 ima od 90-115kg. Da li cekati jos 15 dana ili prodati? kod nas se tovari po 120din/kg
 
Kad sam pitao za cenu i normalno trazio vise , rekao mi daj, jer ce cena jos dole...
 
Iz Mrksicevih Salasa dolaze po njih, ja se ne nadam skoku cene skoro,u EU ima puno svinja...:osmeh:
 
Mi svinjari ili tovljaci smo svi u srbiji u pat poziciji. Cena je najmanja u Eu svugde je sada visa nego kod nas, a ne postoji mogucnost izvoza zbog vakcine, da se malo rastereti trziste. To svi znamo sve okolnosti su protiv nas...U madjarskoj skocila cena 326huf u nemackoj sa 1.19eur na 1.31eur cena za liniju klanja naravno. Ali kod nas, ne nadam se nekom skoku kao sto rekoh pat pozicija ::lose::
 
Ja u cetvrtak tovarim zadnjih 15 kom po110 i takodje zavrsavam tov do daljeg.Mi manji mozemo i da prekinemo, jer se bavimo prvenstveno ratarstvom, ali sta ce oni jadni, koji tove vise stotina?, ::jako_besan::
Kod mene slična situacija. Imam nekih 40 komada tu su od 70 do 100 kila i to ću još utoviti. Imam sedam krmača pa ćemo nastaviti sa prasicima, ako i tu bude da radim samo da mi ostaje đubre i to batalimo dok se ne normalizuje ovo stanje da nekažem R umesto T. Samo za svoje potrebe i ratarstvo pa valjda ćemo preživeti...
 
Nazad
Vrh