Cena tovljenika na tržištu

Dobro si rekao da si dao,ne znam kada su ispoštovali rok,ali znam i da nikom nisu ostali dužni.E,sad u praksi je tako da im daš na mesec dana a naplatićeš posle silnog natezanja za 3-4 meseca.
 
Kod nas vec mesec dana ni9je bio utovar . Bio je kod ovih kruopnih dodje kamion natovari 200 kom i ode a ovo drugo nista . Cekamo 20 -tak dana za Big Bull treba Davidovic da tovari ali nece zato sto su mu ostali duzni 2 ture zadnje i dok mu neplate nista . Uzas da sam dao pre nove godine em sto bi upeco 125-130 cenu em ne bi mi pojeli 2 tone hrane lepo sam zaradio ccccc . Drugar pametan sve zivo rasturio pre nove godine bili neki i sa prosekom 90 tak kila jedna tura od 16 komada kaze bas me briga .
 
Drugar je tovario Zivku 21.01. po 120 s tim da su se dogovorili na 125 pre deset-petnaest dana
 
Nesto se desava sa cenom,od jutros trojica otkupljivaca veliki su me zvali za svinje...
 
Cujem da od prvog cena ide gore... Trlic 120din
kod nas svinja ima al slabo ima utovara, Trlic je jutros tovario solo kamion bez prikolice ljudi mole za utovar kaze netreba mu....
Bojim se da sad kad budu trebali dici cenu zustave utovar nakupi se svinja i et ponude i jebade sa cenom...
Sofija je bila skinula na 110din juce je vratila na 115din
 
Cujem da od prvog cena ide gore... Trlic 120din
kod nas svinja ima al slabo ima utovara, Trlic je jutros tovario solo kamion bez prikolice ljudi mole za utovar kaze netreba mu....
Bojim se da sad kad budu trebali dici cenu zustave utovar nakupi se svinja i et ponude i jebade sa cenom...
Sofija je bila skinula na 110din juce je vratila na 115din
Pa šta misliš šta inače i rade?
 
Tesko da ce biti u ponudi nesto vise svinja. Ovi utovari sada su od prasica koji su ubacivani po skidanju soje i kukuruza.
Ovde se zavrsava ciklus sa nekom vecom ponudom.
Dali ce to ozbiljnije uticati na cenu u februaru - martu ostaje da vidimo.
 
Ni ja ne verujem da ce uskoro cena ici gore,pokupljeno je dosta svinja,sto i ne bi po ovakvim cenama, a prodaja je stala,al kad bi oni prodavali but na 250 i cajnu po 500 mozda bi se nesto i prodavalo al oni cene ne spustaju.
 
Drugar kamiondzija prelazi Batrovce i javlja da kamioni sa HR tablicama, njih sigurno preko 50 vuku zivu stoku u Srbiju. Najvise tovljenike.
 
Zna li ko koja je cena u hrvatskoj, ja sad bio na njuskalo cene 10-12kuna sto je vise od 160din, i to ima i ljudi sa vecim brojem tovljenika, moguce da su cene u oglasima malo naduvane kao i kod nas ali ne verujem da su tamo svinje sada jeftinije nego kod nas. Koliki li im je pdv povracaj? Moguce da su ti kamioni za Ideu oni skoro samo prodaju meso iz hrvatske. Ili je opet neka politicka igra izmedju ovih nasih m..muna...Stvarno ne znam o cemu se radi ali ne verujem da je cena niza nego kod nas i sa pdv povracajem:sta:http://www.njuskalo.hr/ostalo/svinje-za-klanje/
 
Verovao ili ne ovdje je jeftinije , takodje i bikovi i goveda nego kod vas takodje i kukuruz a gnojivo puno skuplje nego kod vas cak i kutinsko.

Za 12 kn kilogram polutke ti dovezu na kucni prag frisko zaklane i pregledane od trihinele, kad je bila sezona bilo malo skuplje do 14kn polutke ili 12kn zive vage.

A u velikim trgovackim centrima mozes odredjeno meso naci i upola jeftinije, istina tko zna koliko stajalo po EU hladnjacama , ali to ti je posljedica uvoza jeftine subvencionisane hrane iz EU koje ovi hoce da se rijese a ovdije unistava proizvodnju.
 
Pa dobro druze znas li koliko placaju vasi klanicari npr svinje tovljenike, bikove, skini nam mrak s ociju. I sto ovi cene ovoliko po oglasima, vidim ima ljudi i sa po 20-30 svinja kome prodati po toj ceni=? Ajd na komad dva proda se i kod nas poneko malo skuplje ali otkupna cena me interesuje...

Pa to je onda opet vise nego kod nas 12kn=192.8din kg polutke a kod naseg trlica 179din kg http://trlic.com/web/cenovnik/ Mislim da je u Srbija najjeftinije meso na svetu... Nigde ovo nema, Ne kazem kriza je i kod vas razumem sve ali ovde je pravi haos..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh