Cena tovljenika na tržištu

Uzima i ovde Gangolj plati uvek vise do sad je bilo tako drugar mi se zali da je morao da kuka kako mora da isplati neke kredite da nije mogao da naplati . Ja sam mu par puta dao nisam imao problema uvek je bilo pre dogovora .Ima spisak on ima manji kapacitet ,bas i on u Petak uzima od jednog druga iz Boljevaca nije dogovorena cena cini mi se 18 komada .
Mom komsiji i mom drugaru Miljus jos nije dao pare jace od godinu dana proslo nesto su se posvadjali valjda braca tako cujem neznam koliko je istina i nejde ta isplata nikako tako da bolje da se neko neopece pa da posle kuka. Komsiji za tovljenike a drugaru za bikove-junice.
 
U Mačvi tovare kao da im je zadnje i plaćaju 130din i Trlić i Agropapuk.U Zasavici 1,video u isto vreme i Trlićev i Agropapukov kamion pre dva dana.A tovari se i za Biftek (Niš).
 
Nista od utovara za danas nikom netrebaju svinje uzas . Jedva smo ugovorili utovar za Trlica po 130 din za dan dva ,uplata oko 7 dana videcemo sta ce i od toga biti i to smo se direktno skupili bez posrednika inace nebi bila ta cena posto su nam spominjali cenu od 120 i za mesec dana pare .
 
Pa desetak komada, mada ce jos pristizati uskoro za klanje. Mesar iz Temerina 125, mesar iz Vrbasa 120. I ja cu probati na malo da prodam za 140 ako uspem nesto, ali sta ce ljudi koji imaju 100, 200 komada, moraju po toj ceni da daju.

- - - - - - - - - -

Evo sad kaze i iz Nadalja mesar 120, sramota.
 
Chat izmedju clanova,i ostalo sto nije vezano za trenutnu cenu tovljenika pisite u temi Chat u svinjarstvu,ja sam jedno vreme prebacivao,a sad cu da brisem.Tako da znate da se to desilo sa postovima,a nije ih odneo avion kao kisu sto zna da odnese.:ppozdrav:
 
Jel na tu cenu ide + pdv,jel?A Trlic koliko placa on ko vas?sta kazubza cenu jel ce ici jos dole?
 
Nazad
Vrh