Cena tovljenika na tržištu

Sofija je danas tovarila za Biftek 120din
Trlic kazu placa 130din ali odlaze utovare nekima vec dve nedelje, svinja se nagomilalo nemogu da odvuku...
 
Sutra ujutro tovarim po 130din, lokalnom mesaru s kojim dugo saradjujem. Roba ekstra joksirci, da je losija mislim da ne bih dobio ni tu cenu::lose::
 
I trlić jutos kod mene 50kom, 130din, al nema više keš novaca, sad i kod njih sve na račun.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam tovario vec trecu turu. Cena diskutabilna. Nismo ni jednog trenutka razgovarali o ceni. LUDILO Nadam se na 135 + PDV

- - - - - - - - - -

Dobro sam se nadao cena je 135+PDV
 
Nesto se desava ili ce se desiti svi kupe svinje ko da ih sutra nece biti Trlic kod nas dnevno 500-600komada... da ce cena padati ne bi tovarili, vid cemo posle nove godine ko prezivi pricace...
Trlic 130-135din kako kome a Sofija pokusava sa 115din zivka i plasi ljude pa APP...

- - - - - - - - - -

Sta sam reko ev Trlic tovari nocas oko ponoci.... znaci tovare dan noc bar ovde kod nas...
 
Poslednja izmena:
Konacno nesto sto je plus. Samo da ne ostane sve na recima kao vecina stvari. Bez nekih vidova zastite trzista domaceg, izumrece stocarstvo. Ili subvencije kao u EU ili na granicama troskovi za uvoznike da podignu cenu. Kako nismo bogati da subvencionisemo svako svinjce sa 30e prevlemani su jedino resenje. Medjutim sta ce reci EU na to sve?
 
neki od predstavnika unije poljoprovrednika su juce razgovarali sa Glamocicem,izgleda da ce povecati prelemane za uvoz svinja,tako da ih uvozna cena svinja izadje 160d,trebalo bi malo da skoci cena

Od podizanja prelevmana nema nista,jedva i ovaj od 10 din ce ostati,udaraju packe ovi iz eu a ovi nasi iz dupeta ne znaju da izadju.
 
Nazad
Vrh