Cena tovljenika na tržištu

Sofija je danas tovarila za Biftek 120din
Trlic kazu placa 130din ali odlaze utovare nekima vec dve nedelje, svinja se nagomilalo nemogu da odvuku...


Nesto se desava ili ce se desiti svi kupe svinje ko da ih sutra nece biti Trlic kod nas dnevno 500-600komada... da ce cena padati ne bi tovarili, vid cemo posle nove godine ko prezivi pricace...
Trlic 130-135din kako kome a Sofija pokusava sa 115din zivka i plasi ljude pa APP...

- - - - - - - - - -

Sta sam reko ev Trlic tovari nocas oko ponoci.... znaci tovare dan noc bar ovde kod nas...

Makar procitaj sta ti pises ,ako ti je tesko da procitas sta drugi pisu,i nemoj loziti ljude ovde bez veze.


Sofija sutra tovari 120din.... nem nis novo sve po starom..

Nadam se da odavde niko nije poslusao tvoj savet i sacekao ovu bolju cenu
 
Po cemu ja lozim ljude?
Trlic je komsiju vuko tri nedelje, da bi neko vece nazvo u devet sati i reko tovarimo nocas i sve sto je zatezo natovario je za par dana...
A kolko znam nikog nisam savetovao da ne proda, ja sam pisem kakvo je trenutno stanje kod nas...
Jos jedna informacija carina je podignuta sa dosadasnjih 3% na 7% uff dto su se utrgli...
 
Propast koja je ovo muka ,psihicki unistavanje a ne samo finansijski. Ja tovarim u ponnedeljak najverovatnije svi vec debelo presli kilazu nema cekanja vise a cena se nezna .
 
Trlic danas tovario kod nas 130,jos jedan kamion natovaren po 135 ,pare 10 dana al ne znam kome,u badovincima natovareno 4 kamiona danas,Mosa juce kod nas tovario po 130, kupuju se svinje sto je dobro al ne po dobroj ceni,ne verujem da ce ici gore al valjda nece ni dole.
 
Zovu traze svinje, ali su malo okasnili.
Pitam za cenu, kazu **dogovoricemo se**.
Nesto se desava na trzistu.
 
danas sam zvao coveka,tek se u petak kod nas tovari,cena jos neizvesna.kupac neki davidovic.izvinjavam se zbog neurednog posta ,imam problem oko velikih slova
 
Da Kira posrednik . Kira se opeko dva puta sad vodi racuna oko platisa . Koliko placa Djurdjevic jel moze neki kontakt telefon za koliko pare .

Cena se jos nezna od `125-135 varira od utovara do utovara pare idu od 7 do 20 tak dana pa cak i do mesec dana zavisi kako ko placa.

Lokalni mesari daju 10 tak dinara vise neko cak i vise ali problem oko isplate treba da moljakas za svoje pare . Miljus slab platisa cak i po godinu dana ga jure ljudi , Gangolj sad nesto ufitiljio takodje 2-3 meseca pa do godinu dana , Ambar kako kome se zalomi 2-3 meseca pa navise itd .

- - - - - - - - - -

Ali kod lokalnih mesara spiskovi pa kad dodjes na red prepuni su nemogu da prodaju toliko robe koliko ima ponuda tovljenika.

- - - - - - - - - -

Dosta se kod nas povecalo odgajivaca u zadnje vreme .
 
Gangolj ne kupuje trenutno na ovom terenu, preselio je klanicu, pa kupuje u tom kraju. Isplata je za 35-45 dana. Ne znam da nekom duguje godinu dana, od svih pomenutih po meni najbolji. Saradjujemo sa njim 15-ak godina (jos sa njegovim ocem). Meni je uvek isplacivao kako mi je i rekao. Sa Miljusem sam se uvek jurio, i placao mi je u principu sa mesec dana zakasnjenja, ukupno 2-3 meseca. Janosevicu sam jesenas prodao neku junicu, trebalo je da je isplati za 7 dana, a isplatio je za nesto vise od mesec dana. Sad mi rece da placa za 4 nedelje.
 
Nazad
Vrh