Cena tovljenika na tržištu

Iz Madjarske svinje kostaju 108rsd/kg
Pa kako ljudi, e dodje mi da sednem u auto i odem u tu madjarsku da pitam posto su svinje, jer na svim sajtovima stoji cena 315huf sto je 121din i to azurirana pre tri dana. Nesto mi tu nije jasno lli je to jos jedna u nizu prica nedeljkovica i ovih nasih prevaranata da pokupe i ovo malo tovljenika dzabe pa da prodaju but po 400dinci i njima lepo.Ako kostaju 108din koliko ih placa u madjarskoj? Jer ima tu nesto i carine i troskovi transporta pa nema logike...
 
Pa kako ljudi, e dodje mi da sednem u auto i odem u tu madjarsku da pitam posto su svinje, jer na svim sajtovima stoji cena 315huf sto je 121din i to azurirana pre tri dana. Nesto mi tu nije jasno lli je to jos jedna u nizu prica nedeljkovica i ovih nasih prevaranata da pokupe i ovo malo tovljenika dzabe pa da prodaju but po 400dinci i njima lepo.Ako kostaju 108din koliko ih placa u madjarskoj? Jer ima tu nesto i carine i troskovi transporta pa nema logike...
Plate vise ali imaju povracaj,kao kad ti odes da pazaris uMadjarskoj pa kad se vratis dobijes deo novca nazad.
 
Kod nas tovareno 125-130 din cena deset dana , 135 Mesar iz Starih Banovaca pare za mesec dana a i pitanje prosle godine je zavlacio ljude i duze , 140 dinara se pojavio juce poslepodne neki lik iz Indjije netreba markice pasosi nista samo da nakupi svinje a pare isto kao na mesec dana samo neznam kako da covek dokaze ako ti neplati da si mu utovario. Drugar je dao 18 komada svi teski kao racuno mu po 140 sliko kamion i utovar za nedaj boze ,mada ako nema od toga pomoci .
 
Jos nisam hteo sam da dam ovom po 140 drugar me odgovorio. Sad od ponedeljka prvi utovar sto bude moram ih tovariti nemogu vise da cekam.
 
Juce kod mene u selu jedan lik trazi svinju da zakolje sebi za posek oko 130-150 kg i naravno nema. Na ovu cenu kod nas samo sebi ljudi drze i eventualno ako neko pretekne al retko. Znaci u celom selu nema.....
 
Ne isplati al znas cime hranis i imas za sigurno a ovako moras da trazis ili da kod nekog sigurnog rezervises. Ne isplati se svaki dan ulaziti u obor dva ili tri puta zbog par komada al jbg. makar znam sa cim sam hranio....
 
Imal potraznje sta se desava kod nas jad i beda svi nude svinja kolk oces nepitaju za cenu sam da skinu s' rane ljudi poludili sam kukaju i jadaju se jedan drugom...
Sofija danas tovari 120din bem joj da joj bem....
 
Tovari se ono što je markirano a ono što nijeto visi po oglasnim tablama. Ti što ne markiraju pa upadnu u zimu na blef, ti najviše kukaju.
 
Ja prodao moje pre dve nedelje po 140 din i to jedva iz dvorišta drugarima,rođacima i ostalima koji žive po stanovima pa ne drže svoje.Prodao 11,a 4 sam morao za sebe da zakoljem i samo trošak morao sam da dokupim još jedan zamrzivač :haha: I sad imam 17 prasića,ako en ode za Božić izgleda će opet u tov pa da kupim još par zamrzivača,povadi me to što prodam suhomesnate proizvode (suvo meso,slaninu,rebra) opet ovima iz grada koji su se dozvali pameti pa ne kupuju za slave više po marketima.
 
Nazad
Vrh