Cena tovljenika na tržištu

Svi oni koji ne tove redovno a sad su zatvorili da tove , ce da odustanu kad vide koja je cena u januaru i februaru

Nemojte vi "iskljucivi poljoprivrednici" biti toliko zlobni prema onima koji pokusavaju na svaki nacin da dodju do nekog dinara,pa i na taj nacin sto se mesa u bas ovu granu poljoprivrede.I ja sam jedan od njih.Mislim da ne uticemo toliko na cenu ostalima,i ne kvarimo plasman i necemo biti krivi sto ce u januaru i februaru biti cena losa.Sta sam trebao da radim da dodjem do kojeg dinara dodatnog jer u privatnoj firmi imam 30.000 din a imam malo dete i jos jedno na putu a zelim da radim,a ne zelim da kradem...ako puknemo mi,puknice i ostali,ali ne znog viska svinja na trzistu,nego idiota od uvoznika,distributera i tajkuna kojima je stalo samo do sbog dzepa i politike koja im sve ovo dopusta!
Cena kod mene 190.
 
Druže, Dejo_Joe nije problem u tome da li ima neko nešto protiv onih koji imaju neki obor i ubace nekoliko svinja da zarade, već je problem u tome što po nekom ustaljenom običaju većina njih nema šta da izgubi. Logika se kreće tako što mu se pojavio viška žitarica u ovom slučaju biće to kukuruz i onda se kreće od logike bolje da kupim neko prase (nije bitan kvalitet), malo ću da se zanimam da mi ne bude dosadno, "valjda ću da izvadim pare koliko sam njih platio", e tu kreće veliki problem kada kupac dođe da kupi takve svinje, a ljudi koji se ne bave stalno tim poslom nemaju poznate kupce onda se skidaju gaće "samo da ih ne hranim više nemam više hrane" i cena ide dole.
Pričam iz ličnog iskustva jer sam sam 7 godina radio u klanici i ljudi koji imaju tako sad pa ko zna kad gledaju samo da ode pa neka i izgube. Još je gore to što su oni povratnici i za neko vreme opet kreću u istu akciju.
Kod onih koji se proizvodnjom bave stalno nema mesta prodavanju ispod cene jer to vodi u propast. Ima i među stalnim proizvođačima ljudi koji ne vladaju mozgom sve vreme, ali to ne traje dugo jer brzo završe.

Kada uđeš u ovo kolo moraš da znaš da što je veći proizvođač to mu je lakše da jeftinije proizvede. Kada kupujeđ velike količine koncentrata ili premiksa možeš da se izboriš za bolju cenu, bolje uslove plaćanja, žitarice uvek možeš da kupiš i malo i mnogo, radnika kada plaćaš za 10 - 100 svinja to nema logike, ali kada ga plaćaš za 200 - 300 pa čak i 500 jedan radnik može da radi onda je on po jednom grlu dosta jeftin.

Nemoj da misliš da te odgovaram i ja sam počeo na sličan način, ali sam i nastavio jer sam video da mogu da od toga da živim, čak sam i napustio posao da bi se posvetio proizvodnji svinja.

Inače svinje sam pre nekoliko dana tovario sa 216 dinara, gotov koncentrat me košta 35,31 dinara ST 1 i 30,86 ST2.
 
Ja mislim da je kolega hteo da naglasi da je tema: Cena tovljenika na trzistu.. I neznam sto ljudi kada recimo hoces da naznacis odredjenu rec velikim slovima shvataju kao dranje... Po meni to nema smisla,,, I dalje kod mene 140 dinara za svinje iznad 150kg... Znaci ubijaju pa rasturaju!
 
Nisam hteo da polemisem,ali smetao mi komentar o predvidjanju cene i prozivanju nas malih.djjova-jeste problem u svemu ovome sto kazes ali od malog proizvodjaca do osrednjeg ili veceg put je dug ili cak nikakav.Na hiljadu prepreka sam naisao da pocmem od nule ka necem vecem od 40 kom pa na vise.Kao prvo ne odobravanje upravo tebe i takvih zbog ljubomore okoline.Sto se tice kvaliteta,svaki ciga hvali svoga konja tako cu i ja.patent-co hrana,tehnolog mi pravio recepturu,radim vec trecu godinu,daj boze da gresim,ali nisam naisao na negativnu ocenu mesara,cak naprotiv.Najgore je to sto kad zakucam banki na vrata istom brzinom me izbace napolje,nema kredita za pocetnike i za razvoj malog gazdinstva-ima ali onima koji imaju zemlje.to znaci da ce veliki stalno jacati a mi mali ostaje nam da radimo za 30.000 i cutimo...e pa izvini ali ne mogu da cutim ma koliko nailazio na neodobravanje.A posao necu za sada ostavljati,plata mi dodje kao vama subvencija,dobijate pare za nesto sto posedujete,tako i meni ovo dobro dodje da se ispomognem u teskim situacijama i kada je cena mala.isto dodje,pogledaj samo.
izvinjavam se na off,ali nisam prvi poceo
nadam se odobravanju drugih i razvoj malog gazdinstva u nesto malo vece.
Slazem se sa MONTOYA...cim neko uvidi da ce drugi da zaradi odmah okrece protiv njega,ko nam kriv sto nismo Matijevic svaki od nas :D
 
svima se ne isplati a svi prosiruju ka vecem broju i niko ne menja delatnost.kod mene cena 200-210 zavisi od kvaliteta!

Ko to u Palanci kupuje za te pare?

- - - - - - - - - -

Nisam hteo da polemisem,ali smetao mi komentar o predvidjanju cene i prozivanju nas malih.djjova-jeste problem u svemu ovome sto kazes ali od malog proizvodjaca do osrednjeg ili veceg put je dug ili cak nikakav.Na hiljadu prepreka sam naisao da pocmem od nule ka necem vecem od 40 kom pa na vise.Kao prvo ne odobravanje upravo tebe i takvih zbog ljubomore okoline.Sto se tice kvaliteta,svaki ciga hvali svoga konja tako cu i ja.patent-co hrana,tehnolog mi pravio recepturu,radim vec trecu godinu,daj boze da gresim,ali nisam naisao na negativnu ocenu mesara,cak naprotiv.Najgore je to sto kad zakucam banki na vrata istom brzinom me izbace napolje,nema kredita za pocetnike i za razvoj malog gazdinstva-ima ali onima koji imaju zemlje.to znaci da ce veliki stalno jacati a mi mali ostaje nam da radimo za 30.000 i cutimo...e pa izvini ali ne mogu da cutim ma koliko nailazio na neodobravanje.A posao necu za sada ostavljati,plata mi dodje kao vama subvencija,dobijate pare za nesto sto posedujete,tako i meni ovo dobro dodje da se ispomognem u teskim situacijama i kada je cena mala.isto dodje,pogledaj samo.
izvinjavam se na off,ali nisam prvi poceo
nadam se odobravanju drugih i razvoj malog gazdinstva u nesto malo vece.
Slazem se sa MONTOYA...cim neko uvidi da ce drugi da zaradi odmah okrece protiv njega,ko nam kriv sto nismo Matijevic svaki od nas :D

Ja ponovo pročitah moju poruku i vidim da sam dobro napisao. Nisam protiv malih i ja sam nekada bio mnogo mali proizvođač ni sad nisam nešto veliki i nisam protiv toga da bilo ko započne posao, čak u našoj sredini stalno bodrim ljude da počnu da se profesionalnije bave proizvodnjom, a ne da čuvajo po malo bez iakakve logike. Neznam da li sam sad bio jasan ili ne.

Cena kod nas je nešto oko 210 samo se čeka na utovar nekih 10 dana. Meni je sada to mnogo jer nisam očekivao pa se polako interesujem sa stane gde može da se proda.
 
Kod nas 195 do 200,tovarim u ponedeljak po 200,7 dana pare, Ljubisa ciganin kupac,ne znam za koga uzima.utovar za Carnex 195,pare na racun sutradan.
 
Trenutna cena 190 trlic .
Nemam ni ja nista protiv malih tovljaca. Ne mora se u turi imati 15-20 kom mesecno, moze i 5 kom mesecno da se prodaje pa da se hvata neka prosecna cena na godisnjem nivou
 
svima se ne isplati a svi prosiruju ka vecem broju i niko ne menja delatnost.kod mene cena 200-210 zavisi od kvaliteta!

Eh da je kod nas toliko, gde bi nam bio kraj... Kod nas je oko 180 za prvu klasu... Ruku na srce mala je i potražnja jer je ponuda mala već duže vreme... Ozbiljnijih otkupljivača skoro i da nema....
 
Ja sad procita u ovih 14 mera za oporavak da je zabranjen izvoz svinjskog mesa u EU, nisam znao za tu zabranu.A istovremeno je dozvoljen uvoz.Dobro je onda da se ima i ova cena svinja.
 
Nazad
Vrh