Cena tovljenika na tržištu

190 dinara. Da ne smetaju ovi vikendasi u tovu smetaju. Samo sto niko nece da se zamera. Zato nam I jeste ovakva I drzava I proizvodnja. O proizvodjacima necu ni komentarisati, ima tu dosta podguznih muva. Vide ljudi da je predprosle godine bila 230-240 din, pa sada svi kao ''dodatni'' priliv novca da zaseju zaparlozenu dedinu njivu I utove par tovljenika. Valjda gledaju ovu pretplatnicku televiziju koja deli savete kako se od poljoprivrede moze odlicno ziveti.
 
Nemci otvaraju kompleks farma , klanica, mesara kaze da ce na farmi proizvoditi 480000 tovljenika godisnje i da ce zaposliti srpske poljoprivrednike :D Sto znaci da ce lagano potopiti nase klanice, nase poljoprivrednike... U selu Skupljenju (ljudi iz okoline Sapca, Vladimiraca) znaju tu farmu na kojoj su se nekada gajile krave bikovi i svinje, kupuju Grci koliko ce sve ovo uticati na cenu , ostaje sam oda se vidi. 190-200din su tovljenici.
 
Danas utovario 11komada, ukupno 1370kg po 200. Pogodio jos 16, po istoj ceni utovar za 10-15 dana. Kupac lokalni mesar. Imao sam i ponudu po 220 dinara, ali pare za 60 dana od Kudre iz Pazove(mesara Sasa).
 
Znaci ponudu koju sam dobio od 183.5 din. sa PDV-om nije nikakvo cudo, tako znaci stoje stvari, pada cena. Pa i vecina mesare kazu da su puni trenutno. Ako ima neko informaciju od Mesare Petkovic, Magnum -Paracin ili okoline oko neke bolje cene neka jave, mozda me zavlace.
 
Danas se nudi cena od 180 do 195 dinara kako ko i kako kome. Da li je sunovrat Vučićevg svinjogojstva pret pomolom, a da o tome ni sam nije sanjao videćemo u narednoj epizodi ... :svinja:
 
To je projekat Srbija na hlebu i vodi.Dobro nisu Arapi pokazali interesovanje da gaje svinje u Srbiji.Bitno da se ne odustaje od vakcinacije da ne mozemo nikom da prodamo nasu robu.
 
Samo sto ce I ti potomci morati da se bore za dobro njihovih potomaka. Ta farma u Skupljenu je bila veoma moderna opremljena za to vreme kada je napravljena. A dovedena je da bagrem raste po krugu. Poblem je ako te farme sto dolaze stranci da oporave I otpocnu proizvodnju, finalni proizvod pocnu da prodaju u Srbiji, a ne u inostranstvu. Isto je tako pricano I za 7 juli Debrc, kada je pravljen plastenik 2003 godine. Radice se samo izvoz, ne interesuje ih prodaja u Srbiji, a oni svu proizvodnju prodavali kod nas. Mi koji proizvodimo, ako budemo gledali sa strane, kako ce investitori zaposliti 50-100 ljudi, sami cemo sebi polomiti vrat. Neka oni ulazu u negde drugde. 190 dinara/kg
 
@Gorski car Svaka ti je ko Njegoseva ! Nisam se raspitivao o ceni kod mene i necu dok ne stignu moje za predaju jer ne mogu da se zivciram vise.
 
Nazad
Vrh