Cena tovljenika na tržištu

Odakle ti informacija da farmu kupuju Grci? ili su samo varoske price
 
Arapi ne jedu svinje pa će verovatno junad....
ček i da prekinu vakcinaciju svinja čisto sumnjam da bi se izvozile u zemlje eu

Pa nemaju ni vodu ,a znaju bolje od nas kako se navodnjava.

Vakcinisane svinje ne mogu ni u Rusiju,zato sto prelaze preko EU.Jedino mogu preradjevine,a znamo od cega se one prave u Srbiji
 
Gorski nisi u pravu. Problem je što mi propadamo biološki, sve nas je manje tako da neće biti potomaka koji će doživeti to ''oslobođenje''. To naravno ne znači da se treba predati i baciti koplje u trnje ali znači da je situacija veoma dramatična jer se radi upravo o opstanku svih naroda koji žive na ovim prostorima. Borba mora biti uperena protiv čitavog kapitalističkog sistema jer jedino tako ima smisla a sve ostalo je odlaganje konačnog reza. Veličina prepreke ne sme da plaši! Još je Njegoš rekao: Neka bude borba neprestana, neka bude što biti ne može.

Kod mene 185, jutros predato, prosek 109 kg.
 
Odakle ti informacija da farmu kupuju Grci? ili su samo varoske price

Par ljudi mi je reklo da su vec dolazili i gledali, i da su zainteresovani. Posto oni su u EU i nmg da izvoze za Rusiju , a mi imamo bescarinski ugovor sa rusima. Pa im se isplati da uzmu farmu i da prodaju. Sad da li ce te svinje ici stvarno za Rusiju ili ce zavrsiti kod nas....
 
Ako mi ne dozivimo oslobodjenje od okupatora, dozivece nasa deca i unuci. Na nama je da radimo na oslobodjenju, tj da menjamo svaku vlast sa kojom upravlja americka ambasada...

trebali smo ostaviti na vlast one koji su se već najeli pa sada bi više ostalo nama,a nama je trebalo promena pa smo doveli opet gladne i eto nama prccc(izvinjavam se na off)
 
S obzirom da im je zabranjen izvoz za Rusiju cena im je u padu.Izgleda da ce nase svinje za Rusiju,a njihove za nas,ako se koja ne prosvercuje.:osmeh:
 
Danas se cuo sa covekom koji radi u Trlic,sledece nedelje bi trebalo da bude utovar.
 
Prekjuce sam pozvo coveka-nakupca, da mi isprazni toviliste (jer nemam gde prasice), po ceni od 175 din/kg. Varijanta daj koliko hoces-mozes. Pare na ruke.. Prosek kilaze oko 114-115 kg., posto treba jos ljudima iz sela, koji su ranije ugovorili na komad-dva, da dam-merim. Ne vredi, nisam stalni tovljac i kada je ovakva situacija, da su sve mesare pune, prednost imaju stalni proizvodjaci-dobavljaci, mene odguravaju ko Djuru (trinaesto prase).:osmeh:.
 
Nazad
Vrh