Cena tovljenika na tržištu

Jedino su u Zitoradji prasici 170 dinara od ovih masnijih do pijetrena(ako sam pogodio naziv) a svinje oko 160 dinara a idu i po 150...
 
Jel se uopste isplati drzati tovljenike?/Ili bolje prasice samo ?

Postavio si pitanje tipa sta je starije koka ili jaje,probas i jedno i drugo pa nam za 3,4 godine javis iskustva:ideja:,bitno ti je nesto da imas,dal prase il tovljenika samo da se okrece.:bravo:

- - - - - - - - - -

Sta se desava sa cenom?

Ja vec 2,3 dana jurim nekog za 20kom al nesto kilavo,skoro da ne moze ni 200 da se dobije ,trlic ne tovari skoro 10ak dana.
 
Postavio si pitanje tipa sta je starije koka ili jaje,probas i jedno i drugo pa nam za 3,4 godine javis iskustva:ideja:,bitno ti je nesto da imas,dal prase il tovljenika samo da se okrece.:bravo:

- - - - - - - - - -

U pravu si..ja sam mislio zbog hrane..pa zato pitam..ali sto ti kazes valja probati..mada imam 2 tovljenika trenutno za sebe samo..I krmacu prvopraskinju..:ppozdrav:
 
Ja dobijam 195 ali mislio sam 200 , stalo je nesto kazu trlic uvozi dosta svinja iz Madjarske da obori cenu.
Ma ne mora ni da uvozi , ljdui su naubacivali brdo prasadi za tov, oni koji u zivotu nisu drzali svinje sad su ubacili. Juce komsija koji se bavi iskljucivo godinama povrtarstvom svracao kod mene da mu prodam 20 prasadi hoce da tovi. 195 din inace je cena Trlic 200 ekstra roba (mozda i vise placaju )
 
Ma ne mora ni da uvozi , ljdui su naubacivali brdo prasadi za tov, oni koji u zivotu nisu drzali svinje sad su ubacili. Juce komsija koji se bavi iskljucivo godinama povrtarstvom svracao kod mene da mu prodam 20 prasadi hoce da tovi. 195 din inace je cena Trlic 200 ekstra roba (mozda i vise placaju )
Jutros slušam jednog taksistu kako govori kako je kupio prasad da utovi. On koji nikada to nije radio.
Kaže uzeo je ne znam koliko kukuruza i džak stočnog brašna. Napravio je brdo hrane.
Ala će biti na zimu klepanja po ušima i hvatanja za glavu. :sjasi:
 
Ja bih voleo da se osokole pa da u jan/feb stave još u tov. Da svi lepo prođemo i imamo dobru cenu. Ne želim im da se razočaraju i hvataju za glavu. Pa nisu oni krivi što je cena ovakva. Uzroci propasti stočarstva su mnogo složeniji i uzročnici su mnogo ''krupniji'' igrači a njima niko ne pominje propast i da se ''hvataju za glavu''. Ali ne, mi se gložimo između sebe.
Da je sreće da se više ljudi bavi tovom a ne da se sad vraćamo na stanje iz 1910. ili ne znam koje godine...
 
Nazad
Vrh