Cena tovljenika na tržištu

A zasto i ko im odobrava uvoz.Sta je sa zastitom domaceg stocarstva.:sta:::jako_besan::Razumeo bi da je jaka cena,pa da se trziste stabilizuje,al ovo sad je totalna destabilizacija domaceg stocarstva.
 
Kad je drugacije i bilo,ko je ikada zastitio seljaka,boli njih za nas,planski nas unistavaju,pa i pred izbore nas nisu tako nesto pominjali sto je znacilo i da ne ocekuju nase glasove,onaj muceni ministar obeca isplatu subvencija a ni od toga nista,je.. nas gace ne skidaju.
 
A zasto i ko im odobrava uvoz.Sta je sa zastitom domaceg stocarstva.:sta:::jako_besan::Razumeo bi da je jaka cena,pa da se trziste stabilizuje,al ovo sad je totalna destabilizacija domaceg stocarstva.

Za Uskrs ce biti jeftinog mesa, verovatno ce i jaja uvesti kao i svake godine i bice jeftinije nego sada kada je na granici isplativosti alo ne i ispod. I kurs dinara jacaju da bi uvoz bio jeftin. Tempiraju vreme ocigledno.
 
Djurdjevic posle dugo vremena tovari u Kikindi. Za ponedeljak dogovoren utovar 35kom po 155din Ne moze vise da ga jeb...
 
Prođe mart, gde je onaj kolega što je prognozirao da će cena biti 130 dinara, šta sad ma da kaže. Meni se nudi 160 dinara + PDV, Mada se kupuje po 160 ukupna cena ko malih proizvođača.
 
I ja sam jedan od tih sto je nacuo 130 din i bio ubedjen u tu cenu,a s'obzirom da je kod mene u okolini uvek cena 10-20 din niza od te vase,nije covek ni daleko....a ne znam sta si toliko sretan sa tih 160 + pdv,nije mnogo veca od tih njegovih 130 :svinja: kod mene je trenutno u okolini 150-155,ali kako cujem da je potraznja velika,i utovari su ucestali,nadamo se ceni na gore,s obzirom da i cena kukuruza ide gore,samim tim i cena koncentrata poskupljuje proizvodnju....
 
Nisam srećan sa 160 ali sam zadovoljan sa time da ne radim sa gubitkom. zarada će doći kasnije.
 
Meni nudili 170 za nazimice.Rekoh "pozdravio vas Drakce" i ispratio na kapiju.Nedam za te pare,mada niko vise od toga ne placa.
 
Nazad
Vrh