Cena tovljenika na tržištu

Pa nek uzme prase na 300 din , pa ce da dodje kod nas na cenu nazimice od 200 dinali nece da bude ha ha .. sve bi oni jeftinu nazimicu ali da bude rasa , cena hrane dzabe da im bude i prasad po 350 da daju e tako moze .. :haha: nije nego , nece da ima nista jer nema gde da kupi, ja moju ne dam ispod 25000 din to mu je sto mu je ,ostavljam meni
 
I sam se bavim ovom proizvodnjom ,ali mi se ova situacija ni najmanje ne svidja.
Ne vidim valjan razlog likovanju i prterivanju jer mi sve ovo lici na balon od sapunice koji preti da pukne i poprsce sve oko sebe.
Ova situacija je samo jos jedan korak ka propasti srpskog svinjarstva.
 
Pa misli covek na likovanje tipa " doslo je nasih pet minuta " koje samo kaze da traje samo pet minuta. Nije bilo lepo citati pojedine postove na temi cene kukuruza ,kad je bio 30 dinara,jel da ?

Cutis ,radis ,uzmes pare,a ne moras nikom da stajes na muku.
 
Pa nek uzme prase na 300 din , pa ce da dodje kod nas na cenu nazimice od 200 dinali nece da bude ha ha .. sve bi oni jeftinu nazimicu ali da bude rasa , cena hrane dzabe da im bude i prasad po 350 da daju e tako moze .. :haha: nije nego , nece da ima nista jer nema gde da kupi, ja moju ne dam ispod 25000 din to mu je sto mu je ,ostavljam meni

Cisto da se zna, da bi odgajio kvalitetnu nazimicu potrebno je oko 15000din i to u najskupljoj varijanti da kupujes hranu. U cenu uracunato zensko prase placeno 300din po kg.
 
Pa i nije bas tako_Ove moje su ostavljene 20. januara,kad su bile po 30 kg i cena je bila 310 din.Koliko pojede prase za 80 kg mase?Upuceni bi rekli da je konverzija od 2.7 dobra.Pa pomnozi sa min 35 din cene koncetrata po kg,dobices malo drugaciju sliku.
 
Ja hranim sa Farmerovim koncentratom (kupujem) dzak 40kg 1200din, dok sam hranio sa 100% dzak 40kg sam placao 1250din. Ima i jeftinijih koncentrata na trzistu, ako imas svoje komponetnte pravljenje koncentrata je mnodo jeftinije. Tako da vam ta racunica od 35din za kg koncentrata ne pije vodu.

Prethodni post nisam napisao napamet. Zenske prasice u oktobru sam placao 7000din po komadu najlakse prase 27 najteze 30kg, racunicu sam pravio dok se nisu prvi put razbukarile. Sada imaju oko 150kg i suprasne su.
 
Slabi smo mi sa matematikom ,, pa za to smo tu da bih nesto od vas iskusnih naucili i prosvetlili nas ako zelite nas su do sad ucili 100 kg svinja 200 kg masti .. ma zezamo se ..nas kukuruz kostao 8 din a koncentrat 11 din :haha: sada si zadovoljan nadam se blago Gruji
 
:haha: ko zna gde ti zivis i koje su cene prasica i stocne hrane kod tebe! To sto je kod tebe ne znaci da je svuda isto, ovde kod mene mogu da kupim koncentrat Moravac koji pakuje Cmana promet Krnjevo po ceni od 1050din dzak 40kg koji je solidnog kvaliteta!!
Da je tako kao sto ti kazes niko zivi ne bi drzao tovljenike.
Ajd zdravo Grujo ziveo ti meni:ppozdrav:
 
:haha: ko zna gde ti zivis i koje su cene prasica i stocne hrane kod tebe! To sto je kod tebe ne znaci da je svuda isto, ovde kod mene mogu da kupim koncentrat Moravac koji pakuje Cmana promet Krnjevo po ceni od 1050din dzak 40kg koji je solidnog kvaliteta!!
Da je tako kao sto ti kazes niko zivi ne bi drzao tovljenike.
Ajd zdravo Grujo ziveo ti meni:ppozdrav:

Samo malo da se ukljucim. Za tu cenu nema dobrog koncetrata. Napisao si za tu firmu iz Krnjeva kao da su se fuzionisali Sano i Sauman. Tako je bar zvucalo. Sto se tice nazimica i njihovie cene evo ovako. Ako su na pola vremena suprasne znaci da imaju oko 9 meseci starosti i sigurno su pojele kao dva tovljenika. Tacno je da se ne hrane intezivno kao tovljenici, ali trebalo je i raditi oko njih 9 meseci tako da ih sigurno treba dobro naplatiti. Jos ako je u rasi sigurno da vredi.
 
Samo malo da se ukljucim. Za tu cenu nema dobrog koncetrata. Napisao si za tu firmu iz Krnjeva kao da su se fuzionisali Sano i Sauman. Tako je bar zvucalo. Sto se tice nazimica i njihovie cene evo ovako. Ako su na pola vremena suprasne znaci da imaju oko 9 meseci starosti i sigurno su pojele kao dva tovljenika. Tacno je da se ne hrane intezivno kao tovljenici, ali trebalo je i raditi oko njih 9 meseci tako da ih sigurno treba dobro naplatiti. Jos ako je u rasi sigurno da vredi.

Slazem se sa tobom.
Naveo sam nekoliko jeftinijih koncentrata koji dobro odradjuju posao, ovaj moravac je jeftin, dosta ljudi iz moje okoline ga koristi u ishrani zivotinja niko se nije pozalio. Naveo sam i 100% koji je kvalitetan koncentrat a kosta 1250din dzak 40kg. Svoje svinje hranim sa Farmer koncentratom koji je 1200din dzak 40kg i nemam nameru da ga menjam zato sto sa njim imam zadovoljavajuce rezultate.

Sta zapravo hocu da kazem, naravno da proizvod (nazimicu) treba prodati sto skuplje ali ubedjivati nekoga da nazimica do 9 meseci pojede 20 000din i da 1kg koncentrata kosta 35din je smesno.
Po mojoj racunici odgajiti kvalitetnu nazimicu ne kosta vise od 15000din i prase uracunato u tu cenu. I ovu racunicu nisam napravio napamet nego sam pisao koliko me je sta kostalo, naravno bez svog rada... Svako ima neku svoju racunicu.
 
Ovdje je tema "Cena tovljenika na trzistu" a ne cena odgoja nazimica. A ako imate neke jeftine a dobre i naravno suprasne nazimice otvorite novu temu i
ponudite ih nama .:bravo::haha:
 
Ovdje je tema "Cena tovljenika na trzistu" a ne cena odgoja nazimica. A ako imate neke jeftine a dobre i naravno suprasne nazimice otvorite novu temu i
ponudite ih nama .:bravo::haha:

Ljudi jure zenske tovljenike,da bi ostavili za priplod,a platili bi "trzisnu cenu" po 160 dinara kg,od toga je pocelo i pitanje je bilo da li dati tako,ili traziti vecu cenu kao za priplodno grlo.

@ Gorski car ne mora da znaci da u koliko nekim slucajem dobijes dzabe hranu da tovljenika moras da poklonis.
 
Sasvim je nebitno koliko dugo ti i Nikola drzite svinje, matematika vam je slabija strana. Cena koncentrata od 35din po kilogramu je notorna laz.
Svaka tebi cast.Ja moje ovako hranim,a ti tvojima daj sta hoces,i sa ovim zavrsavam pricu sa tobom:
Kukuruz 77 kg x 18 din
soja 20 kg x 80 din
premix 3 kg 700 din,pa ti racunaj,meni je matematika slaba strana...
 
Nazad
Vrh