Cena tovljenika na tržištu

A onako ce nas j..... udruzene ,pa mu dode na isto ,kad su nam u privatizaciji (lopovizaciji) izbili iz ruku svaku mogucnost uticaja na trziste....

Udruzeni i naguzeni.

Treba prvo ova lopovska bagra da ukine vakcinaciju da bi nam se prosirilo trziste na Rusku federaciju udruzenje jedino moze da pomogne,da kao veliki kupac dobije malo povoljnije uslove nabavke ili neki dinar dva prilikom prodaje,ali ne moze nikog da natera da plati svinje 50 dinara skuplje,ako taj nece.
 
U odgovoru na pitanje zasto to nije uradjeno vec vise od decenije je odgovor na sve sto nam se desava u svim oblastima :(
 
Danas sam dogovorio utovar za sledeću subotu 165 + PDV iskreno se nadam da se ne desi nešto nepredviđeno i da mi upropasti pogodbu. Hteo je kupac i da tovarimo ujutru, ali ja nisam mogao.
 
Juce sam prodao u loznicu mesaru 5 kom po 180din, prosek 111 kg,pare 25marta a jutros Trlicu 30 kom po 165,prosek 119 kg,pare odmah sto mi se najvise svidja,jes da je cena niska al pare na sunce,kod nas jedino Trlic je ozbiljan i uzima stalno,ovi ostali kokosare i pare na 15,20 dana,kad bi dao malo vecu cenu pa da saradjujemo cesce, i pdv na racun,verovatno u ponedeljak.
 
Juče iz sela nosili Nedeljkoviću u Šašince po 150 din/kg pare 10-tak dana ili 155 din/kg pare na mesesec dana ( bude i više )
Mića (nakupac iz sela ) ne tovari nekoliko dana jer kaže niko ga ne zove za utovar tovljenika sa kešom , nego bi svi na odloženo ALI on to neće
 
Kratko rečeno naje.ali smo . Koliko sam čuo klanici Nedeljković je odobren uvoz 6000 kom. žive vage.:zli:
A druga vest je da smo dobili izvoz u Rusiju .
Dobro si cuo ,tacno je i trlic je dobio "odobrenje " za 3000 kom.
A za Rusiju imamo izvoz od pre samo je caka sto smo okruzeni zemljama clanicama EU,a one ne dozvoljavaju prelaz preko njih mesa od vakcinisanih svinja.
 
Nazad
Vrh