Cena tovljenika na tržištu

Ovdje je tema "Cena tovljenika na trzistu" a ne cena odgoja nazimica. A ako imate neke jeftine a dobre i naravno suprasne nazimice otvorite novu temu i
ponudite ih nama .:bravo::haha:
Evo ga jos jedan . samo daj da kupim dzabe .. nema dzabe kupi prase od 30 kg po300 din..pa hrani ,pripusti ..
a sto se tice tovljenika ,ne treba davati lokalnom kasapnicama (bar kod nas ), neka tove sami za malo para , a ne nas da ucenjuju . nije nego ne isplati im se vise da plate .. ja sam moje sve dao kao prasad na dobru cenu,i nema tovljenika :osmeh:
 
Ljudi jure zenske tovljenike,da bi ostavili za priplod,a platili bi "trzisnu cenu" po 160 dinara kg,od toga je pocelo i pitanje je bilo da li dati tako,ili traziti vecu cenu kao za priplodno grlo.

@ Gorski car ne mora da znaci da u koliko nekim slucajem dobijes dzabe hranu da tovljenika moras da poklonis.


Nisi me razumeo. Ne kazem da tovljenika treba pokloniti dzabe(daleko od toga), normalno je da ga treba prodati sto skuplje. Kazem ako ima racunice prodati tovljenika po 160 din, ljudi se otimaju za prasice na pijaci, placaju prasice i 320din da bi ih ubacili u tov, zar bi tako radili da nema racunice?
Ovi koji sami sebe ubedjuju da ih tovljenik kosta 200din po kg a prodaju ga po 160, lazu sami sebe jer da je tako kao sto kazu ko bi bio lud da tovi svinje.
Ne moze niko da me ubedjuje da odgoj nazimice kosta vise nego odgoj tovljenika, po mojoj racunici to mu dodje na isto.

Druga stvar, necu sam da pravim koncentrat ako me taj koncentrat kosta skuplje nego onaj iz prodavnice...


Zaboravih da dodam, ovo sto sam napisao je proizvodna cena nazimice. Ko uspe da proda i za 300 din po kg svaka cast, pozdravljam.

Samo da se zna, da su na farmi prvoklasne nazimice u cistoj rasi 350din po kg...
 
Poslednja izmena:
Neki imaju racunicu neki ne.Sta ce,godinama su to radili,ulagali u objekte,genetiku,znanje,iskustvo i sad je kao i uvek cena isplativosti diskutabilna.Nemaju kud,i nece odustati jer to rade godinama.Klanice imaju sigurnu zaradu a ostali kako im bog da.Zato kazem treba se udruziti i napraviti tzv. neprofitabilnu klanicu koju ce da naprave drzaoci zivotinja i koji ce svoju stoku u okviru nje klati i distribuirati.Na zalost kod nas nema takvih ideja a to je kljuc svega.Onda bi se i ostali klanicari razmislili.
 
Neki imaju racunicu neki ne.Sta ce,godinama su to radili,ulagali u objekte,genetiku,znanje,iskustvo i sad je kao i uvek cena isplativosti diskutabilna.Nemaju kud,i nece odustati jer to rade godinama.Klanice imaju sigurnu zaradu a ostali kako im bog da.Zato kazem treba se udruziti i napraviti tzv. neprofitabilnu klanicu koju ce da naprave drzaoci zivotinja i koji ce svoju stoku u okviru nje klati i distribuirati.Na zalost kod nas nema takvih ideja a to je kljuc svega.Onda bi se i ostali klanicari razmislili.
Kod nas se ljudi teško udružuju jer se boje da će onaj drugi bolje proći ali dok ne shvatimo da bez jakog udruženja nemožemo dobit tržišnu utakmicu nema nam napred, ovo sa klanicom ti je dobra ideja nekad kod nas u selu je farma imala svoju klanicu i klali su svinje , prodavali na komade ( ceo but , plećka itd) sve je dobro funkcionisalo čak je i Carnex uzimao gotove polutke a onda supolitičari i farmu izadrugu dali Carnexu
 
trlic ne tovari lakse od 95kg,a kupuje prasad do 30 kg,mozda ti se ucinilo,a mozda je i neko pomanje bilo.
 
Vozac se zaustavio kod prodavnice nase stajao je minut dva kupovao sok, ja sam bas zagledao esko da je koje bilo preko 70-80kg
 
Becaj danas Rasa 150rsd,Dudas 155-160,Stanko 155-165,Branko prosle nedelje tovario po 150,lokalni mesar kupovao prosle nedelje po 150 pare odmah,ocekuje se blagi porast cene,ponuda velika potraznja mala bar tako kazu,ja licno ocekujem da ce cena ici gore zbog prvog maja,ali ne mora da znaci jer se uvozi na veliko
 
Sofija tovarila za Nedeljkovića po 150din/kg
A Mića kad tovari za Trlića plaća 160 din/kg a kad tovari za Mačvanku 155 din/kg ( Mićina ,,provizija " 5 din/kg i kod jednih i kod drugih)
 
Dali Zivko placa u kesu ili se ceka za lovu? @Fantastiko Buda ne tovari vec par meseci koliko mi se cini.
 
Malopre pogledam i Trlić je podigao cenu cepanih polutki na 245 dinara + PDV. Ide gore.
 
Nazad
Vrh