Cena tovljenika na tržištu

donosili zato sto cena ide dole pa da ugrabe jos po staroj ceni jer sad svinja najvise jede a cena stocne hrane ne pada

- - - - - - - - - -

kod nas pre tri dana oko165din se tovarilo ali pada cena
 
Kikinda sutra 160, Basaid 155. Strasno.Velika kolicina tovljenika uvezena iz Hrvatske i Madjarske. Takodje i smrznuto meso starije od 6 meseci. Zasto tu ne usklade zakone sa Evropom pa da i kod nas meso naj vise 6 meseci sme da bude zamrznito, a ne 12 koliko sad vazi?
 
Cena hrane za kuce i mace je skuplja samo su kosti jeftinijie od te salame.

Preključe sam bio u Progaru kod Beograda i poznanik mi reče da je kod njih bio tog dana utovar za kupca iz Rume. Cena 190 dinara za 20 i više komada, tražio je samo dobre mesnate svinje plaćao je odmah, a sve druge ga nisu ni interesovale.
 
Kada bi uskladili kako bi onda Matijevic i drustvo muljali. Gledam reklamu na TV kod matijevica neka posebna salama 90din/500g na akciji. Eto gde zavrsava meso iz EU kome istice rok.
Meso je nuz proizvod, nije uopste neophodno u preradjivackoj industriji. Emulgatori koji vezuju vodu i masnocu, pojacivaci ukusa i boja i ko zna koji otrovi u vrednostima da nas ne ubiju i meso u tragovima i eto jeftinog proizvoda i bogatstva :(
Cena mesa i prerade je presudna, kvalitet malo koga interesuje.
 
Meso je nuz proizvod, nije uopste neophodno u preradjivackoj industriji. Emulgatori koji vezuju vodu i masnocu, pojacivaci ukusa i boja i ko zna koji otrovi u vrednostima da nas ne ubiju i meso u tragovima i eto jeftinog proizvoda i bogatstva :(
Cena mesa i prerade je presudna, kvalitet malo koga interesuje.
A narod ko narod, gleda da je sto jeftinije, virsle parizer sa 6% mesa i to ko zna kakvog .
Cena kod oba otkupljivaca kod mene je 160 pare za tri nedelje
 
Cena svinja u Mađarskoj je otišla gore i sada su 390 HUF što je po srednjem kursu na današnji dan 145,70 dinara + prevoz, porez i ostali troškovi. Kurs je inače nešto niži je je bio 38,5 za 100 HUF-a pa bi onda bile 150. Da ne izvodim računicu kao u predhodnim postovima trebalo bi da mađarske svinje franko okolina Novog Sada budu oko 175 dinara +PDV nikako niže. Mislim da im za sada nije interesantno da uvoze jer količine mesa koje se prodaju dnevno u mesarama su na nivou nedeljne prodaje.



Capture.PNG



Cena svinja je u porastu u svim ostalim zemljama blago, ali ga ima.



Capture.PNG
 
Nazad
Vrh