Cena tovljenika na tržištu

Danas sam razgovarao sa kupcem 165 + 8%. Na žalost nisam mu prodao svinje jer je previše nisko. Čekaću jos 10 dana pa da vidimo...
 
gde su tih cuvennnnnih 200,sta vam ja rekoh pre par dana,tovarite ih sada jer ce vam dzabe hranu jesti,cena pada...

Druže ti si očigledno pobrkao lončiće. Ovde je većina nas prisutna da bi jedni drugima pomogli, a ne da bi likovali kako su najpametniji. Inače da znaš da nisi jer si rekao da će u martu biti 130 što znači da bi za najmanje 25 a najviše 56 dana ja trebao da ih prodam po 120 +8%. Sobzirom da zdrav razum to ne može to da prihvati u situaciji kada je broj svinja na istorijskom minimumu sem neko si neko koga to više raduje, a zašto postoje više razloga: nakupac deluje negativno na tržište, kupac isti razlog, krajnji kupac pravi proslavu pa mu tada treba neki očajnik da ga spase velikog troška ili čista zloba ...

- - - - - - - - - -

Povrat PDV-a je ostao na 8% a stopa poreza je podignuta na 10%.


PDV za poljoprivrene proizvođače je bio 8% kao i niža stopa PDV, izmenom zakona o PDV niža stopa je podignuta na 10%, ali tim zakonom nije jasno definisan PDV koji se isplaćuje poljoprivrednicima tako da većina knjigovodstvenih agencija tumači da je PDV na poljoprivredne proizvode od poljoprivrednih proizvođača 8%. Inače stopa PDV na poljoprivredne proizvode koje trguju pravna lica "firme" je 10%.
Razlog zašto taj PDV nije podignit je čisto popunjavanje rupe u budžetu ako je PDV 8% onda se na priznanici obračunava manji PDV za 2% što znači da će firma koja kupi svinju od poljoprivrednika 165 + 8% platiti 13,2 dinara PDV poljoprivredniku a od kupca kome ih proda po 165 naplatiće 16,5 dinara razlika je 3,3 dinara po kg.

Primer je banalizovan jer u trgovini se prodaje po većoj ceni pa je i državna vajda veća.

Inače ja nisam obveznik PDV, ali svaku prodaju ugovaram sa osnovnom cenom +PDV jer je PDV moj a kupca ne opterećuje jer je to njima odbitna stavka.

Inače mnogi nisu u prilici da to urade pa pristaju na sve kompromise nebi li uzeli bilo kakve pare.
 
Nit nakupac nit zloba nit ocajnik,tovim za sebe,do pre koju godinu i za prodaju,medjutim sada prodam svoj kukuruz,psenicu,soju-danas po 60 din kg,i ne rizikujem tovom da me drzava zeza uvozom,kojekakvogotpada od mesa,nit se radujem cenama,samo sam izneo saznanja,sad,dal se to nekom svidja il ne,njegova stvar,sebe laze,nikog drugog,jos ako kupuje hranu...pozzz,
cujemo se u martu
 
Uvoznike zeza dinar koji pada konstantno i sada ce pokusati da spuste cenu svinja u Srbiji na njihov nivo. Vec dve nedelje nisu spustali cenu mesa u veleprodaji, da se covek zabrine. Steta sto je traznja za mesom katastrofalna :(
 
kod nas nude neku cenu od 160 do 165 zavisi od nakupca,ali niko ne tovari,ja imam 25 kom. u selu ima jos oko 80,zasto ide ovako sporo to niko ne zna
 
Nazad
Vrh