Cena tovljenika na tržištu

Uutorak cu mozda tovarim na 190 ako mesar ispostuje dogovor od pre 10ak dana ja imam 10 i burazer 12.
Kolega sumnjam da ce mesar ispostovati dogovorenu cenu, jer je cena drasticno pala uvoze valjda iz HR skoro svaki dan prodje koji sleper ispred moje kuce pun svinja.Inace i ja sam imao dogovor na 185 pa u ponedeljak tovarim po 165rsd. svinjska posla:svinja: a pare za tri nedelje doslo njihovo vreme
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio u poseti Klanici i preradi mesa Pavlović iz Paraćina i vlasnik mi je u razgovoru rekao da svinje kupuju na cenu od 180 + PDV od poljoprivrednika koji su registrovani.
 

Trlic na današnji dan. Čini mi se da je malo otišlo gore ne sećam se koliko je bilo, ali mislim da je Cepana polutka bila 230 din a 320 Francuska

Cenovnik
[TABLE="width: 271, align: center"]
[TR]
[TD]Junece Meso:[/TD]
[TD] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Junetina kompenzovana[/TD]
[TD]470.00[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Prednji cerek[/TD]
[TD]433.00[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Juneca milan. obrada[/TD]
[TD]514.00[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Francuska obrada[/TD]
[TD]330.00[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]But s koskom[/TD]
[TD]350.00[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Plecka s koskom[/TD]
[TD]288.00[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Krmenadla[/TD]
[TD]342.00[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Cepana polutka[/TD]
[TD]235.00[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
A realno hrana jeftinija.Pare naravno treba uzeti,kad se moze.Niko nas ne pita kad radimo s minusom,te nismo gadljivi ni na plus.:haha:
 
Pa u stvari jeftiniji je samo kukuruz,sve ostalo je isto,ali ipak po mom racunu ostane 10 eura u odnosu na proslu godinu po komadu gledano kroz cenu hrane.
 
Za sredu dogovoren utovar svinja 192 dinara. 16 komada stalnom kupcu.

Usput rekao mi je da se iz Madjarske mogu dobiti svinje 20 i više komada za cenu od 180 dinara +PDV i da ih klanica u kojoj koljemo mi sada trenutno pod tim uslovima kupuje. Merenje se obavlja na klaničnoj vagi, a svedok je vozač.

Ipak je teorija koju sam u postu od pre neki dan izneo tačna samo sam se prešao za količinu, daju i na malo 20 komada.
 
Ali je u onosu na proslu godinu,poskupila struja, voda, telefon,porezi razni,i evo setve bice skuplje gorivo,semena djubrivo ,preparati i sama ulaganja u setvu i obradu zemljista za ko zna koliko,subvencije smanjene na min,a mozda ih i nece ni biti...a svinjama godinama obaraju cenu pred setvu,pokupe po jeftinoj ceni,pa nam prodaju materijal za setvu po skupljoj ceni,tako da ispadne da smo tovili samo da bih mogli da posejemo, a nama ako sta ostane dobro je,ako ne ko te pita.onda drze predavanja sta treba uloziti ,koja djubriva baciti,.ma nek oni daju realnu cenu zna seljak sta treba..
 
Na neki način sami krojimo svoju sudbinu. Nekoliko godina sam radio u klanici i uvideo sam da kada dođe proleće, tada sami poljoprivrednici hrle da prodaju stoku. Jedni nude prerasle životinje jer im je to bila štedna knižica za setvu. drugi nude nedorasle životinje, ali novac im treba. Vremenski period je takav da je smanjena kupovna moć potrošača u tom vremenu jer je bilo dosta izdataka (slava, nova godina, božić, grejanje..) i nema prodaje. Onda proizvođači kreću u napad sa agresivnim marketingom i vučenjem zarukav da se što pre kupi od njih i cena počinje da pada. Neki od tih spadau u grupu ozbiljnih proizvođača koji u celoj gužvi moraju da prodaju stoku pa makar izgubili jer treba da završe i započnu novi proizvodni ciklus.

Delta je za avansno plaćanje spustila cenu svinja na 175+PDV samo iz razloga mađarskih svinja. Vidite i sami i oni idu pred rudu kako bi prodali svinje pred drugih

Desiće se isto i sa pšenicom i kukuruzom jer kod nas se sve dešava u ciklusima.

Cena svinja u Mađarskoj od juče je porasla ja 11HUF i sada je 374 HUF što je po srednjem kursu 143,5 dinara, a prošle nedelje su bile 140 dinara.
 
Ja sam juce utovario 38 kom prosek 104kg na165rsd oprasene 27 Avgusta a za pare? bice
 
au druze pa to je strasna cena.....jos malo pa da si im poklonio i da si im dao za naftu za kamion sto dolaze kod tebe da natovare...:svinja::zli:
 
Znam ja to sve,ali svaki dan da sam ih tovio dalje, stvorio bi se gubitak jer ce cena jos dole ici
 
Nazad
Vrh