Cena tovljenika na tržištu

Čiji pusti snovi ja sam juče prodao svinjče po 200 dinara pare 10-og.

Na 10 i više komada ja prodajem po 192,50 dinara
 
Ja sam cuo da je u B.P. Selu bio utovar i napunili su kamion a neki su i vratili svoje svinje kuci a cena je bila 135 din/kg.:sta::sta:
 
Mislim da se neko našalio sa tobom. Ja sam danas sa jednim mojim poznanikom razgovarao i on kaže da je u našem kraju dosta malo svinja, ali da je potražnja mala pa se nekako snalazi. On plaća 175 ukupnu cenu i kupuje sve redom.
 
Ne znam jer se salio ali cale mi kaze da mu je to kolega sa posla rekao jer je i on tovario svoje svinje.
 
Moje iskustvo, a dobro poznajem stanja na terenu u Srbiji i znam koliko ima robe, mislim da dobru robu ne mozes da kupis za "male pare" a to je trenutno oko 170 dinara, za 130 do 140 dinara mozes da nadjes staru, mrsavu, visoku na noge bez prsuta i suplju svinju.
Mislim da ce cijena da ide dolje ali ne bas toliko koliko se price kraj februara i mart 150 do 155 dinara, lijepa roba.:ppozdrav:
 
Iskusno sve smo ti poverovali odmah.
Nemam pametnija posla nego tebe da ubedjujem,ako se bavis necim to ne znaci da treba lagati sebe,smejao se meni jedan tovljac pre mesec dana kada su mu nudili 200 din,a on neda,kaze sta ti pricas,kakvih 150 din ,nema sanse da padnu na 150,pre par dana ih je utovario na 155 din kg,kaze skupa je hrana,nece padati,cvrc...
 
Kolike su bile te svinje sto su otisle po 155? Jesu u klasi ili su imale po 160-170 kg?

Taj je dobro prosao,mogao je da ih i ne proda kad su tolike.

Dobre svinje kod nas 170 dinara.Ne tovari se mnogo,ali ih i nema mnogo.Koliko ima svinja moze da se vidi po ceni kukuruza.
 
Po 180 u Badovincima otisle svinje koje su zagovorene pre N.Godine i nisu utovarene do prekjuce...
Prodavac kaze da je kupac pristao da podele "gubitak" ,kupac klanica u Kozjaku cini mi se .
 
Nazad
Vrh