Cena tovljenika na tržištu

Ja sam danas cuo od jednog otkupljivaca da ce cena u februaru i martu da bude ne vise od 130 din/kg.
 
Tu ceni bi jako voleli klanicari,ja se iskreno nadam da nece pasti ispod 150-160rsd,za cenu od 130 vredi samo zaklati jos ko sve kupuje nema ga nigde
 
U mojoj okolini od novih tovljaca koji su poceli da rade od kako je cena otisla preko 1,5 euro, sad niko nema hrabrosti da zatvori za tov,po ovoj ceni prasica i ocekivanoj ceni tovljenika za 3-4 meseca.U svakom slucaju ovo nije nista novo,bar za one koji duze vreme rade ovaj posao,uvek postoji opasnost da mnogo puknes i malo da zaradis,trece nema.I opet se radi.Oni koji mnogo racunaju i predvidjaju cene i nisu bas neki proizvodjaci.Oni pravi guraju dalje.
 
Apsolutno se slazem sa vama,dok sam ziveo u curugu drzao sam 14 krmaca,i mogu vam reci da su me tovljenici tako reci ubili,sto se nadam da sad nece biti slucaj,sad sam u svinjarstvu totalno hobi,a planiram da uozbiljim proizvodnju pa sta Bog da
 
Nedeljkovic priča kako on uvozi iz Mađarske po 1,20 e
A zadnja cena mu je bila 170 din/kg
1,2 € nerealno niska cena, ako je tacno, to bi znacilo da sledi zastrasujuci pad tovljenika i mesa i u veleprodaji i maloprodaji.
U Srbiji je odavno nazalost dominantna uvozna cena tovljenika i konfekcije a ne domaca cena sirovine. Umesto da je uvoz samo dopuna radi stabilizacije i korekcije cena na domacem trzistu, pretvorili smo se samo u necije trziste! Preko 70% mesa i prerade Srbija uvozi. Presli smo put od najveceg izvoznika u regionu do najvece deponije i jos nije tu kraj :(
 
Da zlo bude gore uvozimo necije,a znamo i cije otpatke i duboko smrznute robne rezerve,frisko otkravljene.::samo bes::
 
Nazad
Vrh