Cena tovljenika na tržištu

Da razjasnimo misteriju.
Svinje u Madjarskoj kostaju 363 HUF sto je danas po srednjem kursu nbs (po njemu se ne kupuje vec po gornjem) 38,5219 za 100 funti svejedno to je 140 dinara, ako cemo u dinarima i vec su pojeftiline za 38 para sto je zanemarljivo. Kupovni kurs je veci oko 1.5% isto bi bilo 142 dinara. Sobzirom da za transport i spediciju bez obzira na to sto nema PDV-a kao i treba da izdvoje oko 8 evra po grlu i 1% na uginuce doci cemo do toga da ih te svinje franko okolina Novog Sada kosta oko 153 dinara + 10 % PDV = 168,8

U logiku morate ukljuciti da se u Madjarskoj ne kupuje ispod 5 slepera, a da njima sada kada je mala prodaja ne ide u ruku da kupuju kolicinu od 1000 svinja jer ionako nemaju kome da prodaju. Jos uvek se vuku kolicine kupljene oko nove godine jer nisu poklali sve svinje koje su i kupili, a i ono sto su kupili moze da traje kao "sveze" do 15 dana na -5C bez destrukcije misicnog tkiva usled zamrzavanja.

Za sada ce cena biti ne niza od 180+ PDV za vece isporuke. Za pojedinocnu prodaju nece se moci prodavati za vise od 180 dinara ukupne cene.

Nema zime bez snega.

15+jan+14+cena+cvinja+u+madjarskoj.jpg


new-2.jpg
 
Ove Belgijske svinje jeftine. Imalo bi racuna terati ih i iz Belgije samo da ne krepaju u putu od 3-4 dana:osmeh:
 
Jutros na pijaci 170din

Jutros je moj otac isao do pijace i tvrdi da su se trazili ovi oko 100kg po ceni od 200din i da su ti sitniji svi prodati. Kaze da se informisao u redu za merenje, od ljudi koji su prodali po 200din.
Ja mu nisam verovao do veceras jer videh ovaj post da su 170 sto mi i zvuci realno, a znam da u redu za vaganje seljaci vole da naduvaju cenu(bar za 10din). Veceras mi je dolazio neki kupac koji mi je nudio 170din za moje koji su prerasli i mere 150 - 160kg. I on mi je potvrdio da su 90-100kg jutros prodavani na 200din, ali tezi od 110kg nije prodat ni jedan. Verovatno zato sto su prasici bili 330din i kupci su kalkulisali da se vise isplati kupiti gotovog tovljenika na 60% nizoj ceni od praseta.
Na kraju mu ne dadoh na 170, mada mi je ostavio vremena do petka da razmislim i javim mu. Moracu da pronadjem jos svedoka za jutrosnje dogadjaje na pijaci pre nego sto se pokajem sto mu nisam odmah dao :osmeh:
 
Ako ne verujes ocu, tesko da ces boljeg svedoka negde pronaci. Cena u padu 170 - 180 din.
 
Ja juce zvao Mosu Gligoric, da prijavim utovar.... Rekao mi da ga zovem sutra da mi kaze cenu, i kada da tovarim... Inace poslednja cena po koko je zadruga u Varni je tovarila je 180 din, ali kazu da ce sada sigurno pasti... Inace zet pre 7 dana utovario Djurdjevicu 200 komada po 195 din...
 
Nije to samo bez slanine, nego samo vrat, plecka krmenadla bez rebara i but. Neka me Bane (vojvodjanin) ispravi ako gresim.
 
Da slaninu skidaju sa rebrima.Ni ne moze drugacije ostati u komadu.Mislim na ostatak polutke,tj FO.:osmeh:
 
Kod nas je cena bravaca od oko 150kg 180-200din/kg, ali se ni ne trguje, krmaca od 250-300kg I nema.
Neko vece sedim ........ u glavnom lik je spediter kaze da jedan nas lokalni ali jak uvozi iz Madjarske preko HR zive tovljenike I kaze da su jeftiniji nego kod nas...
 
Da razjasnimo misteriju.
Svinje u Madjarskoj kostaju 363 HUF sto je danas po srednjem kursu nbs (po njemu se ne kupuje vec po gornjem) 38,5219 za 100 funti svejedno to je 140 dinara, ako cemo u dinarima i vec su pojeftiline za 38 para sto je zanemarljivo. Kupovni kurs je veci oko 1.5% isto bi bilo 142 dinara. Sobzirom da za transport i spediciju bez obzira na to sto nema PDV-a kao i treba da izdvoje oko 8 evra po grlu i 1% na uginuce doci cemo do toga da ih te svinje franko okolina Novog Sada kosta oko 153 dinara + 10 % PDV = 168,8

U logiku morate ukljuciti da se u Madjarskoj ne kupuje ispod 5 slepera, a da njima sada kada je mala prodaja ne ide u ruku da kupuju kolicinu od 1000 svinja jer ionako nemaju kome da prodaju. Jos uvek se vuku kolicine kupljene oko nove godine jer nisu poklali sve svinje koje su i kupili, a i ono sto su kupili moze da traje kao "sveze" do 15 dana na -5C bez destrukcije misicnog tkiva usled zamrzavanja.

Za sada ce cena biti ne niza od 180+ PDV za vece isporuke. Za pojedinocnu prodaju nece se moci prodavati za vise od 180 dinara ukupne cene.

Nema zime bez snega.

15+jan+14+cena+cvinja+u+madjarskoj.jpg


new-2.jpg
A skida li se uvoznicima Afa ili ti porez kad izlazi roba iz EU?
 
Cene su bez poreza

- - - - - - - - - -

Inače me je juče stalni kupac pomerio po drugi put za 5 dana kaze kupio u Bačkom Petrovcu po 180 + PDV
 
Nazad
Vrh