Cena tovljenika na tržištu

Nisi me razumeo.Nije to moje prase od 13 kg pravilo odmah 700 grama.Prvo adaptacija na objekat i hranu itd,znaci pravilo je vise sto je bilo vece.Tvoje svinje imaju prosecni prirast oko 800 grama,sigurno ne prave po 800 grama kad ih kupis od 15 kg.znaci prave preko kilograma kad su veci.

Grujino " prase" je imalo skoro 40 kg kad je startovalo ,nije menjalo objekat ni hranu.Ako se otvoris malo vise za hranu,veruj mi da je ovo lako moguce.
 
Obično ne vodim tačnu evidenciju ni kod svinja ni kod bikova,
kad sam prve prasice ubacio u novo tovilište i pošto su mi automatske hranilice bila novina pisao sam utrošak hrane...
prasici su ušli sa 17 kg prosek za 100 dana izašli su sa 116kg i pojeli su 280kg hrane po komadu,sano premiksi
 
sve je moguce,ja sam kupio prasad sa 12kg prosek,i za 3.5meseci 108kg prosek
gebi starter pa grover i od 30 kg do kraja saplement tov 3%
 
E ovo sto je clan Montoya napisao je ok prica.. potpuno realno i dobra iskoriscenost hrane... a xsale normalno da nije odmah pravilo 0.7 al ovde se prixa o proseku od 1.2 znas koja je to razlika.. kao da se rekord na 100m obori za 2 sekunde :-D msm kako hocete al to ne pije vodu :-D
 
0,9kg dnevnog prirasta je extra ako ga ko ostvari i bas treba dosta uslova da se ispuni da se postigne taj prirast,ne mogu da ne verujem gruji al ni da mu sa sigurnoscu verujem,ja obicno dajem svije kad im se majke prase +/- 10AK dana,jutros sam utovario 25 kom,prosek 110 kg,leceni 10ak dana od kaslja,malo su zaostali,majke oprasene pre 15dana. sa 30 dana lucim prasad,5 dana treba krmaci da se pari posle lucenja,115 dana nosi i to mu dodje da mi tov traje 150 dana a tezina svinje 105 do 110 kg,prirast 110/150=0,730kg dnevno,bude i boljih tura sa durokom,oni mi dosta ranije stignu,konverziju nisam skoro merio al ne bi trebalo da je iznad 2,8. Inace svinje sam prodao po 200din,pare 10 dana na racun,papiri stigli veceras,ujutro idem da predajem,svinje otisle u Kac u neku klanicu,nemam pojma koja.
 
0,9kg dnevnog prirasta je extra ako ga ko ostvari i bas treba dosta uslova da se ispuni da se postigne taj prirast,ne mogu da ne verujem gruji al ni da mu sa sigurnoscu verujem,ja obicno dajem svije kad im se majke prase +/- 10AK dana,jutros sam utovario 25 kom,prosek 110 kg,leceni 10ak dana od kaslja,malo su zaostali,majke oprasene pre 15dana. sa 30 dana lucim prasad,5 dana treba krmaci da se pari posle lucenja,115 dana nosi i to mu dodje da mi tov traje 150 dana a tezina svinje 105 do 110 kg,prirast 110/150=0,730kg dnevno,bude i boljih tura sa durokom,oni mi dosta ranije stignu,konverziju nisam skoro merio al ne bi trebalo da je iznad 2,8. Inace svinje sam prodao po 200din,pare 10 dana na racun,papiri stigli veceras,ujutro idem da predajem,svinje otisle u Kac u neku klanicu,nemam pojma koja.

Do 40 kg treba 3 meseca i jos Grujinih 90 dana bi bilo 6 meseci,ne znam sta je cudno da je svinja narasla do 140 kg za 6 meseci.

Ta klanica iz Kaca je verovatno Alf.Radili su preko Duge Petlovaca i njima placali na mesec dana.Drug takodje jutros utovario po 200 dinara ,svinje otisle u Kraljevo.
 
LJudi sve je moguce, imam jednu krmacu koja mi se 4 puta prasila,i bas sam je pratio, nikad mi nisu isto napredovali prasici. Isti vepar, isti uslovi, isti koncetrati, sve isto a prasad se drasticno razlikuju, evo ova tura, to nesto kilave,prirast katastrofa nizak.Oprasila se 19-og oktobra, pre neki dan merio najvece prase iz legla 22kg.Sta je bog samo zna.
 
nista mi ne pricaj,oprasila se krmaca 11 zdravih duroka,majka pietren durok, prasad svi rdjavi isti,samo jedan je bio manji,do 30 kg bili kao blizanci a sad posle 6 meseci tako su losi 2 ima koji je preko 100 ostali od 70 do 90kg,neznam za razlog,razocaran sam ,vise durok mi netreba,prodacu ih dok su prasad ako bude

- - - - - - - - - -

Dogovoreno za 2 januar po 190 din/kg.

gde?jer i meni zakazan za 2 januar
 
Pa ja prvi put njemu dajem i rekao je za 20 dana na racun a mozda bude i ranije.

Inace kad dajem kod drugog onda dobijam na racum 10-ti dan pare.
 
Ne samo ovaj Branko.

Ovaj drugi uglavnom Mrksicevi Salasi, Nedeljkovic i jos neki ne znam tacno.
 
Nazad
Vrh