Cena tovljenika na tržištu

Nema to veze.. nama je rekao cenu dan pre utovara a 4 dana ranije smo zagovorili utovar. To kako ko pristane.. mi smo imali po 195 al njima ptedajemo...
 
Nema to veze.. nama je rekao cenu dan pre utovara a 4 dana ranije smo zagovorili utovar. To kako ko pristane.. mi smo imali po 195 al njima ptedajemo...

Ja jos nisam pazarivao svinje bez cene u vreme kad se traze svinje,to se radi kad ne trebaju nikom i kad je cena u padu.

Od Miladina sto radi kod Trlica sam cuo da mu je receno da ne obecava vise 190 i da nema vise te cene.Zagovaraju na 185 i tovarili su iz otkupa po toliko,mozda jos uvek na vecu kolicinu mogu da daju 190,ali ja njega nisam tako shvatio_Od coveka koji radi za njih u Dublju je informacija da sad ima prilican broj upisanih svinja.
 
Danas je bas Miladin bio kod mene .. znas kako odlucili smo njima da predamo ne gledajuci na cenu jer su nas spasili kod prethodne ture time sto su primili svinje koje su presle klasu... I nama je par ljudi reklo.. veterinara.. nakupaca I sl da ima velika kolicina pred NG... svi su tempirali tada a ujedno I sa jeftinom hranom e sad kako ce proci.. videcemo vec za 15 dana..
 
I pored sve dobre volje ne mogu da se odvojim od osecaja da nas proizvodjace jasi kako ko stigne. Danas mi je moj kupac vise nego velikodusno ponudio 180+PDV iako je u svojoj mesari vec postavio cenu mesa koja odgovara 190+PDV. Inace i cena polutki je jos jedanput porasla tako da sada odgovara ceni od 190+PDV, koliko i ja trazim. Rade i Gracanice promet iz Jagodine placa 200 din, trazi ekstra robu pare na sunce odmah. Za subvencije ga nisam pitao.

- - - - - - - - - -

Inace cena pre 40 dana kod Trlica je bila 230+PDV danas je ta cena 270+pdv. Ko je ovde lud?
 
Danas sam zvao sve klanice u okolini Subotice i sire...Placaju od 180-190 din.sve zavisi od kvaliteta robe!Nadam se da ce cena ici jos malo gore bar na 200-220 din.bilo bi lepo!Jer sve poskupljuje od 1 januara!!!
 
Farmerski tovljenik kod nas u kraju 200din i kupuju ga sve klanice,tesko je prodati takozvanog domaceg,a i ako se nadje kupac tesko ide preko 160-170
 
Nazad
Vrh