Cena tovljenika na tržištu

Juče moj prijatelj prodao za 8. otobar i Petrovca na Mlavi 190+PDV =205,2 din ::novac:: za 20 dana + overavaju za subvencije.
 
Ugovorio utovar za sledecu nedelju 10 komada lokalnom mesaru u Subotici po 190 din.pare za 20 dana!
 
Danas sam prodao poslednjeg tovljenika iz jesenjeg turnusa. Težina 130kg, cena 200 dinara za kilogram. Zadovoljan sam ja sa cenom a i mušterije sa kvalitetom. Uglavnom komšije i prijatelji.
 
Kod nas za kes,neki lokalni nakupljivac iz Beceja placa 165.
Ako mozes navedi ime firme koja toliko placa, ako ne precuti i da je istina. Garantujem da je dezinformacija jer firma Promes iz tvog mesta placa 190. U Kikindi otkup 190, a na komad od kuce 200. Mogu slobodno reci da se u zadnjih 10 godina nije trazilo toliko svinja i svi traze da su tezi od 130 kila bez obzira na cenu.
 
Ako mozes navedi ime firme koja toliko placa, ako ne precuti i da je istina. Garantujem da je dezinformacija jer firma Promes iz tvog mesta placa 190. U Kikindi otkup 190, a na komad od kuce 200. Mogu slobodno reci da se u zadnjih 10 godina nije trazilo toliko svinja i svi traze da su tezi od 130 kila bez obzira na cenu.
Moguce,ovo su mi ljudi kukali,nisam proveravao.
 
Ma i moguce je.Svi oni kad im doteras u klanicu placaju dosta jeftinije i vuku za isplatu,dok kad odu dalje po svinje placaju skuplje i na vreme.Ne znam koja im je to racunica.
 
Nazad
Vrh