Cena tovljenika na tržištu

Ljubisa iz Zminjaka juce juri 100 komada svinja,ne moze da nadje,a hitno mu,i Trlici nastavili da placaju 190.
 
Otprilike su racunali da ce po obicaju kad padne 5 dinara navaliti narod da prijavljuje,ali izgleda nema sta da se prijavi.
 
Pa da.. verovatno su tako nesto pokusali da ne bi cena bas otisla... cim su nakupci poceli uvece dolaziti.. nuditi ovo ono.. nemaa :)
 
Danas sam cuo, da jedan otkupljivac placa 200 ovde u Beceju, moje:svinja: tek Januara stizu , taman kad padne cena
 
U Suboticu za jednog mesara svake nedelje po 10 komada,posto moram prvo vece svinje da prodajem ne mogu sve odjednom!...Sogor mesara isto placa 190 din.iz Malog Idjosa i Sipos klanica isto 190 din.isto Mali Idjos.jedino pare neznam kad,sigurno odmah kesh!Sasa za Nedeljkovica 185 din.placa odmah kesh...Caba iz Adorjana 175 din.prekjuce tovario...
 
U ponedeljak tovarim po 185+PDV. Ipak nisam dobio 190+PDV ali ni oni nisu ono sto su zeleli. Danas sam pricao sa prijateljem i mislim da je trenutna cena na maksimumu, jer velike firme sada ne uvoze meso i svinje previse je mala prodaja, ali za Novu godinu sigurno krece veci uvoz i mozda cena nece ici dole ali preko 205 din/kg neto nece cena ici. Takve su moje procene.
 
I kod nas na malo ,tj lokalni mesari na par komada i po kucama 190 din plafon . Ali svinja nema ,tj slabo ih ima a ocekivali su ljudi koliko je hrane bilo da ce biti tovljenika .
 
Sofija tovari danas za Nedeljkovića oko 200 kom po 190 din/kg , ::novac:: do 10 dana na račun
Nedeljković pre par dana išao u Mađarsku da uveze svinje i prva tura mu je stigla već u subotu


Kazu da su ih izasle svinje sa transportom kao 170 dinara.Nesto ne mogu da poverujem da je to istina,a da su oni tako dusevni i placaju 20 dinara po kilogramu vise ovde.
 
Ima Sofija i cenu od 205 din/ kg za Nedeljkovića , samo ne znam za koliko su dana ::novac::

Danas tovareno naj verovatnije za Fruškogorac iz Iriga ( crveni kamijon , crvena cerada RU tablice ) po 195 din/ kg
Koliko sam shvatio ::novac:: za par dana na račun
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh