Cena tovljenika na tržištu

E pa nije to bas tako jednostavno izaci iz tog posla ,posebno nama u Macvi jer smo sitni sa posedom.
Ako biljnu proizvodnju ne oplemenis kroz stoku tek onda te nema nigde.
 
Svi smo mi ovde radi informacija I radi neke pomoci.. da je pruzimo il dobijemo. E Milane neko moje vidjenje stvari je da je bolje opredeliti se.. ili stocarstvo ili zemljoradnja.. znam da si ti stariji I iskusniji al sagledaj malo ovo... ti tipa posejes ha kukuruza I to te kosta komplet nekih 45 50 hiljada... dobijes 6 do 7 tona a to je pp ceni od 13 din.. nesto ispod 90 000 I slazem se dobio si jeftiniju hranu.. al pazi ovo.. sl god da ne cuje zlo zvekne nek nepogoda I imas samo tonu.. onda si taj plus od prosle godine izgubio a nemas ni hranu.. ovako sam kalukulises.. stavis ma papir koliko te izadje tovljenik.. iimas neku predstavu sta raditi.. a msm da se jednom u deset godina pogodi coveku da mu rodi zemlja ekstra, Ishrani bikove.. svinje I proda ih po dobroj ceni.. znaci uspe da maksimizira profit.. e ovo je moje misljenje a vi sami znate kako je kod vas :)
 
Kada rodi ekstra nepisano pravilo je da proda stoku po jeftinoj ceni. Marinko mi koji proizvodimo hranu na nasoj zemlji ili zemlji pod zakupom, ne gledamo koliko kosta proizvedena hrana, nego koliko smo ulozili u zemlju. Znaci izvlacim racunicu kao I ljudi koji se bave cistim ratarenjem.
 
Kada rodi ekstra nepisano pravilo je da proda stoku po jeftinoj ceni. Marinko mi koji proizvodimo hranu na nasoj zemlji ili zemlji pod zakupom, ne gledamo koliko kosta proizvedena hrana, nego koliko smo ulozili u zemlju. Znaci izvlacim racunicu kao I ljudi koji se bave cistim ratarenjem.
Tu hranu lepo prodas i ne lomis ledja hraneci svinje,lakse je prodati je kao zrno nego je mleti,dodavati patent,sano,ibeku,
itd i na taj nacin ''prodavati'' hranu...
 
Ma ne kazem nista ,dobar ti je racun ali sa posedom zemlje koji je ovde kod nas jednostavno ne mozes da opstanes samo sa zemljoradnjom.
Drzao bi se ja tog racuna kada bih mogao da nadjem bar 30-tak ha za obradu i ne bi ni mislio na cenu svinja da li ce da padne ,skoci i koliko ce taj skok cene trajati dana ,sati ili minuta....
 
Kada rodi ekstra nepisano pravilo je da proda stoku po jeftinoj ceni. Marinko mi koji proizvodimo hranu na nasoj zemlji ili zemlji pod zakupom, ne gledamo koliko kosta proizvedena hrana, nego koliko smo ulozili u zemlju. Znaci izvlacim racunicu kao I ljudi koji se bave cistim ratarenjem.
Da samo je stocarstvo i desetkovano razmisljanjem i ne retko cinjenicom da je bolje prodati zitarice,nego toviti.Da je ovo uredjena drzava,kao sto nije svako bi imao svoj zagarantovani deo kolaca.Ipak ovde se sve svodi na cistu lutriju i ne naplacuje se rad,vec dobitak na lutriji.Kad puknemo,niko nam ne izvlaci racunicu.
 
Care, ako svi mali nahrane svinje zitaricama, nece biti cene za te iste hranitelje. :osmeh:
 
Manite se praznih prica o racunici u tovu svinja. Ovo je sajt o ceni svinja, a u zadnja 24 posta niko ne pise posto su utovarene svinje. Trlic ujutru tpvari po 190, Nedeljkovic danas 190 na 30 dana, Big bul 195 avansno. pozz
 
Care, ako svi mali nahrane svinje zitaricama, nece biti cene za te iste hranitelje. :osmeh:

Ja sam se prosle i ove godine razglavio od ratarenja. uzimao njive od kurte i murte, svadjao oko medje cija je cija njiva. Placao kirije za zaparlozene njive,cistio od korova, nikakve subvencije ne mogu da dobijem jer se njive po srbiji vode na cukun i para dede. Sve proizveo i prodao po ovim smesnim cenama. Svega toga mi je vise dosta.

Smanjio sam ratarenje za duplo i svako seme zitarice koju proizvedem u buduce ide kroz stoku pa koliko bude,bude.
 
Tvoja njiva, tvoja volja. Dok je bila SFRJ,,, bilo je vece trziste I bolji je standard bio. Sada kada smo splali da kome god se digne pocne da tovi, a kupaca ima da se na prste nabroji, a od tih par jacih ostalo sve sam go sljam, koji hoce da te uceni I kupi po nerealno niskoj ceni. Kakvo je ovo trziste kada na Horgosu udje tri slepera tovljenika I napravi haos sa cenom. Nema izvoza, a uvozi ko kako stigne.
 
Ko ima 100ha i svu mehanizaciju moze da se bavi ratarstvom bez problema. Sve ispod 100ha je smesno baviti se ratarstvom a ocekivati neku vecu zaradu.

Svinje uvek mogu da se prodaju, narod mora da jede. Ako nema s kome da prodas spustis cenu, ponudis polutke nekoj firmi,penzionerima itd...

I uvozno meso narod pocinje da izbegava cuju ljudi da se uvozi djubre, pa meso trazi po selu tj kupe svinju od seljaka.
 
E, moj druze da ponudis polutke nekoj firmi, penzosima,,, gde ti zivis? Prosle godine sa 250 din spale na 160 I niko nije hteo da kupuje. Ko ce 30-50-70 kom da iskrcmi.Pocinjes da pricas - pises ko Zaharije Trnavcevic. Nije smesno baviti se ratarstvom ispod 100 ha, vidi ovde na forumu koliko njih radi 50 ha, a da ne pricamo o 100. Mozes ih nabrojati na prste. :ppozdrav:
 
I posle svega sutra cemo znati sta su nam nakupci priredili cenu preko vikenda...Bice uzbudljivo kretanje cena do 15 januara 2014.
 
E, moj druze da ponudis polutke nekoj firmi, penzosima,,, gde ti zivis? Prosle godine sa 250 din spale na 160 I niko nije hteo da kupuje. Ko ce 30-50-70 kom da iskrcmi.Pocinjes da pricas - pises ko Zaharije Trnavcevic. Nije smesno baviti se ratarstvom ispod 100 ha, vidi ovde na forumu koliko njih radi 50 ha, a da ne pricamo o 100. Mozes ih nabrojati na prste. :ppozdrav:

Ja ne znam gde ti zivis, ja sam penzosima polutke prodavao po 400din.

Izvinjavam se za off topic.
 
Menjaj ti druze profesiju. Koliko treba takvih da se rasproda neka osrednja godisnja proizvodnja, po polutku ili tovljenika svakom. :svinja:
 
Menjaj ti druze profesiju. Koliko treba takvih da se rasproda neka osrednja godisnja proizvodnja, po polutku ili tovljenika svakom. :svinja:


Ta prica da nema nikakve zarade na svinjama ne pije vodu, i navodno svi vi drzite svinje iz ljubavi i hobija a ne zbog para.

Sigurnosti nema u nijednom poslu a kamoli u svinjarstvu. Ja sam drzao prasice kad su bili 40din zasto ih onda ne bi drzao kad su 240?

Do duse nemam veliku kolicinu pa mi nije tesko da prodam. Ali ko ima veliku kolicinu to je ozbiljna farma koja mora da nadje sebi trziste...
 
Nazad
Vrh