Cena tovljenika na tržištu

Ja sam prodao sve od kuce po 190 din, danas zadnja dva natovarili. Ostalo samo nama za klanje i 20 prasica koji ce za desetak dana biti na prodaju i od kojih je skoro pola vec rezervisano. :osmeh:
 
Big bul utovario po 200 din, avansno placanje. Njima bez avansa ne treba utovarati, bar je tako moje skromno misljenje, da nebi bilo posle kme kme???
 
1,187,500 dinara prihoda a koliko je rashoda ulozeno
Ovo kao da pita neko sa Novog Beograda, zvuci mi malo zlobno. Covek je pre pet meseci krenuo u tov u jednu neizvesnost koliko je zaradio njegovo je. Ako pogledas cene koje je imao u prethodnim turama sigurno se nije obogatio. Naj lakse je kile puta cena pa puta broj komada i ispadne lepa gromila za one koji to nerade, a u stvarnosti nije tako.
 
Ovo kao da pita neko sa Novog Beograda, zvuci mi malo zlobno. Covek je pre pet meseci krenuo u tov u jednu neizvesnost koliko je zaradio njegovo je. Ako pogledas cene koje je imao u prethodnim turama sigurno se nije obogatio. Naj lakse je kile puta cena pa puta broj komada i ispadne lepa gromila za one koji to nerade, a u stvarnosti nije tako.
ne zvuci zlobnonisam na to ni pomsilio tako ,samo sam pitao jer zelim da udjem u taj posao da gajim svinje pa intersovalo ulozeno!A ti Coci64 ko da si advokat ili neki sudija pa odma me osudjujes sa N bg jeste
 
Pa kako se nisi zaintaresovao kada su bili 100din, ako si bas tako zagrejan izracunaj isam. Prase , hrana, voda ,struja, vet. usluge, uginuce, troskovi obelezavanja, vadjenje pasosa, troskovi izdjubravanja, troskovi oko poreza, odrzavanje objekata, mesaone,cisterne, pa ukalkulisi tu i tvoj rad pa kad sve izracunas javi i meni kako ti kazes advokatu koji vec 30 godina tovi svinje da znam kolika je zarada u tom biznisu.
 
Japanc Coci ti je lepo objasnio još da dodam nema tu sada držim sutra neću.To je posao ili se baviš u kontinuiotetu ili ga ne radiš.Ja sam jednom batalio tovljenje I pokajao se zbog toga. Sada ne mogu preko noći da obnovim I nastavim. Možda sam imao sreće prošle godine jer sam soju,kukuruz prodao po cenama koja ne bi bila rentabilna u svinjarstvu ali sad je malo drugačija pesma.Nije sada da možeš da se obogatiš ali ko što je neko napisao možeš uvek dve plate da zaradiš. Tako da ti je moj savet ili se baviš dugoročno ili batali to da ubaciš jednu turu I uzmes pare.
 
Slazem se sa kolegom talianu i da dodam da je kompletno stocarstvo i ratarstvo,sto ce reci cela poljoprivreda takva.Danas ovako,sutra onako,stresovi,gledanje u nebo i zavisnost od izvoznih i uvoznih lobija.Naravno da svi radimo da bi zaradili,al na zalost nije uvek tako.Ko nije spreman na tako nesto bolje da se ne vata u kolo.
 
Mozes da zaradis dve plate,a posle izracunaj koliko mozes da izgubis dok zaradjujes te dve plate.Za 50 svinja moras da ulozis vise od 900 hiljada u hranu i prasice da bi tad imali ovih 125 kg prosek i to samo ako je sve u redu,nema uginuca ili nekog znacajnijeg lecenja.Ova cena od 190 dinara mislim da vise nikad nece biti,bar dok euro ne predje 120-130 dinara.
 
Pa jos nismo stigli da podvucemo crtu :) u junu smo predali po 220 I bilo je oko 3000e profita na istoj kolicini... e sad je niza cena al je I hrana dobrim delom bila jeftinija. . Ae da kazem 2000 2400 bez subvencija :)
 
Onda si dobar!Ja isto sa tom kolicinom ne mogu toliki profit da ostvarim...Jer placam radnika i kupujem gotov koncentrat a imao sam i uginuca...
 
Kalman.. jbg ovde mi radimo... e milane nisam izostavio al nju nisam mogao da izracunam tacno jer je delom star delom novi kukuruz .. pa I na njima je bilo toliko otprilike al za sto komada :-D
 
Sta polazes Marinko koje -kome racune. Preporucujem ljudima da NE TOVE svinje I hranu prodaju, jer se ne izlazu riziku da upadnu u minus. Ako svi budemo tovili, a ovi veliki jos vise uvozili, tesko da ce I te dve -tri platice biti. Trenutna cena 175-`180 din.
 
Nazad
Vrh