Cena tovljenika na tržištu

Ja sam kriv za off i molim sve da se vratimo u temu, mada nismo mnogo ni pobegli iz nje. Sve sto je napisano govori o ceni tovljenika i konkurentnosti te cene na trzistu.
 
To i ja kazem,"...mozda su neki ljudi i svesni kavaliteta...ali plaitak dzem im ne ostavlja izbora....

izvinjavam se za:off_topic:
 
Moram da se nadovezem ,problem je i sto oni malobrojni koji su svesni kvaliteta a imaju kes ne znaju sta kupuju, u hipermarketima nema nigde natpisa da je uvezeno sve je sveze i domace , tu bi drzava mogla da pomogne da natera prodavce da na svakom proizvodu bude napisano poreklo sirovine .
 
e započeste pravu temu i cenu.ovde kod mene ima mesara a ime joj se proteze po neki put kad moji zemljaci prodaju bikove.u tu mesaru kad kupiš svinjsko meso ,ono je ko karton,ronise neukusno a radi samo tako uzas,slaninu imaju boli glava ,ali nedosušena obavezno se pokvari u frizider ako zaboraviš na nju.u švarglu stavljaju sve zivo od suvi vrat do...vi nemate pojma kolko smrdi a svemu isteko rok ,samelju prokuvaju i tjt.ja neproba ljudsku švarglu sigurno 2g,a više i nekupujem ništa tamo,usuštini nemaš više ljudska mesara u gradu da kad pita neko da je preporučim.surova realnost...
 
Sta kazete na cenu slanine od 350 do 700 dinara pa cvarci od 300 do 700 dinara u maksiju? To je nekad bila sirotinjska hrana, a sad ispalo skuplje od buta. Butkice i kolenice 380, a pola od toga su kosti, suva rebra ko da su od zlata.
 
Danas odneo svinje kod mesara u selu i zadrzim se nekih pola sata. U tih pola sata je doslo 10 ljudi da kupi meso,niko nije kupio vise od 3 kg mesa,ovaj 600grama onaj 800grama... Nemaju ljudi para, kila masti ide kod njega 400din/kg.... Cvarci se cekaju po 2 nedelje da stignes na red... strasno... izvinjavam se za :off_topic:
 
Dali neko zna jel uvoz svinja zabranjen ,a sam cuo da jeste ali neznam do kad ,cena je za 2 nedelje skocila 20 din.,sad je 190 .dali prodavati ili jos cekati ,
 
Ne verujem da je zabranjen uvoz,a mislim da i ne moze da se zabrani.pre ce biti da je sad manje svinja zato sto je dosta ljudi tempiralo turu za Novu godinu.Samo se nadam da nisu i lopovi tempirali tad da uvezu svinje.
 
Nešto se definitivno dešava na tržištu i ja sam čuo da je cena kod nas za par dana sa 180 stigla na 200
dinara, što je naravno neprovereno...videćemo ja imam da tovarim desetak komada ovih dana, dobavljač hrane
mi kaže da sad ne žurim i da ih maksimalno prolongiram...ko ovde da bude pametan..
 
Ljudi velika je potraznja za mesom da li su slave ucinile svoje ili je nesto drugo jos ne znam uglavnom ide duplo vise nego obicno.
 
Nisam cesto u ovoj temi ali napisacu vam da ovde kod nas u Crepaji debele svinje se krecu od 200-220 dinara sto nije bilo nikada!Po 200 dinara prodaju komsijama,poznanicima iz sela a ako naleti neko sa strane Beograd,Pancevo idu i po 220 posto je ponuda mala!Mi cemo nase klati uskoro tako da za prodaju nemamo...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
E sad mi dolazio Sinisa nakupac iz Metkovica... nudi 190.. samo daj... eee polakoo sad :) kad smo mi pre mesec dana vijali.. niko se ne javlja :D
 
Tacno je to sto kazete ali na primer ako je kod vas recimo kg rostilja 550 din a kod onog preko puta 400 din neka je kod vas kvalitetan koliko hoce onaj ce imati vise prometa a vi ili cete smanjiti cenu ili izgubiti musterije i zatvoriti radnju jer musterije u vecini slucajeva gledaju cenu .
 
Trlic placa i 190,za one koje imaju svinje za prodaju ne bih znao sta im je ciniti ,ja sam moje dao po 200,nemam mesta u boksovima,nemam hrane,kilaza 114 kg i ne mogu vise da cekam,al cim negde nadju svinja nece biti a da ne uvezu,po meni na 200 je super cena,jer evo i kukuruz skace,sve do nove godine sto moze da se proda treba prodavati jer posle sledi neminovni pad,tako je bar bilo u zadnje 2,3 godine.
 
Nazad
Vrh