Cena tovljenika na tržištu

ja prodajem po 180 din- ali planiram podici cenu na 190 din/kg posto u selu nema svinja. Imamo 2 farme u selu (jedna je moja),a na drugoj covek prodaje po 200 din/kg...
 
Ljudi nesto racunam. Za svinju od 130 kg po 180,0 din. treba da platim 23.400,0 din. a za te pare mogu da kupim 52 kg buta bez kosti. Da ta racunica nije malo nelogicna?
 
Nikada od tog mesa iz kobasičarije ne možeš napraviti lepe mesne prerađevine.To meso jednostavno nije ni blizu mesu koje dobiješ od živog mučenika.
 
Upravo tako @Dusko58,samo je pitanje kakvg je kvaliteta to meso:sta::sta::sta:ali u sustini je tvoja racunica dobra....
 
Ljudi da se razumemo. Ja bih voleo da nasi drugari dobiju i 250,0 din. za kg zive vage, ali sam napisao samo racunicu po kojoj svi kupci gledaju.
 
Ma sve ja Vas razumem i svestan sam toga. Ali kazite mi gde ce svinje od nasega clana PGKrnac ili bilo kog drugoga clana koji tovi svinje na farmi zavrsiti, nego u nasim klanicama. Da nece mozda u inostranstvo? U inostranstvo ne mogu posto imamo obaveznu vakcinaciju protiv svinjske kuge. Znam da je naj bolje kupiti svinju od poznatog coveka i da znas kako je hranio, ali ja ovde pisem o necemu sasvim drugom. Odnosu cena zive vage i mesa u mesarama i kako se na taj nacin doskace tovljacima. Ja licno ne kupujem svinju posto dimim samo pecenice i to biram gde cu da kupim. Ocito se nismo u samom startu razumeli.
 
Ja moje ispod 200 ne dam,a oni nek prodaju but i po 100.:osmeh: Po toj ceni idu ladno na kucu i to bez obzira na kilazu.Cak zanimljivo vise traze 180,200 i cak preko 200 kila.:sta:
 
Meni je baka pricala da su ljudi kopali ceo dan za kilo masti.Meni kao detetu bilo cudno,a ovo danas nije daleko.S obzirom da se tada svinja hranila par godina,a danas mnogo krace,dodje mu tu negde po dnevnici.Sa druge strane je naj sretnije vreme bilo 70 tih,kad je radnicka klasa mogla kupiti tovljenika skoro za topli obrok.Da apsurd bude veci,svi bili zadovoljni i tovljaci i radnici.Ovo danas uzas.Niko zadovoljan,pa se posle cudimo sto cvetaju akcije.:osmeh:
 
Ma sve ja Vas razumem i svestan sam toga. Ali kazite mi gde ce svinje od nasega clana PGKrnac ili bilo kog drugoga clana koji tovi svinje na farmi zavrsiti, nego u nasim klanicama. Da nece mozda u inostranstvo? U inostranstvo ne mogu posto imamo obaveznu vakcinaciju protiv svinjske kuge. Znam da je naj bolje kupiti svinju od poznatog coveka i da znas kako je hranio, ali ja ovde pisem o necemu sasvim drugom. Odnosu cena zive vage i mesa u mesarama i kako se na taj nacin doskace tovljacima. Ja licno ne kupujem svinju posto dimim samo pecenice i to biram gde cu da kupim. Ocito se nismo u samom startu razumeli.
Razumeli smo se Dule zato takav i komentar od mene,,,
@sama u pravu si druze,kvalitet ime cenu,a kome cena ne odgovara neka jede pipi i gudi ili froloscentne butove,ali naa zalost siromastvo i beda i nemoc ove drzave da regulise neke stvari i donese zakone dovode to toga da ide uglavnom jeftina roba,pa makar bila i stetna po nas same,mozda su neki ljudi i svesni kvaliteta mesa i mesnih preradjevina po odredjenim meserama i marketima ali im plitak dzem ne ostavlja drugo mesto izbora i kupovine,a tu su jos i placanje cekovima,odlozeno,karticama i na pocek:udri::udri::udri:
 
Kod nas pricaju stariji ljudi nije se ni tovilo neg samo pustis u sumu,,suljku..i posle najesen samo ako treba malo dotovis.Nije bilo zamrzivaca neg kad koljes podelis po komsiluku ,pa kad oni kolju vrate ti .
 
Ma sve ja Vas razumem i svestan sam toga. Ali kazite mi gde ce svinje od nasega clana PGKrnac ili bilo kog drugoga clana koji tovi svinje na farmi zavrsiti, nego u nasim klanicama. Da nece mozda u inostranstvo? U inostranstvo ne mogu posto imamo obaveznu vakcinaciju protiv svinjske kuge. Znam da je naj bolje kupiti svinju od poznatog coveka i da znas kako je hranio, ali ja ovde pisem o necemu sasvim drugom. Odnosu cena zive vage i mesa u mesarama i kako se na taj nacin doskace tovljacima. Ja licno ne kupujem svinju posto dimim samo pecenice i to biram gde cu da kupim. Ocito se nismo u samom startu razumeli.
Ovde ste jednim delom u pravu a to je da su sa ovom cenom zive vage tovljaci nekonkurentni za trziste, medjutim problem tovljaca je skup koncentrat skupa sojina sacma dok su ovi iz uvoza hranjeni sa gmo sojom koja je jeftinija i njihovi proizvodjaci imaju vecu subvenciju i zato mogu jeftinije proizvesti.
 
Razumeli smo se Dule zato takav i komentar od mene,,,
@sama u pravu si druze,kvalitet ime cenu,a kome cena ne odgovara neka jede pipi i gudi ili froloscentne butove,ali naa zalost siromastvo i beda i nemoc ove drzave da regulise neke stvari i donese zakone dovode to toga da ide uglavnom jeftina roba,pa makar bila i stetna po nas same,mozda su neki ljudi i svesni kvaliteta mesa i mesnih preradjevina po odredjenim meserama i marketima ali im plitak dzem ne ostavlja drugo mesto izbora i kupovine,a tu su jos i placanje cekovima,odlozeno,karticama i na pocek:udri::udri::udri:
Odosmo u :off_topic:Ja se izvinjavam,al moram da napisem jos jednu.:osmeh: Komsija s kojim sam odrastao je vec dugo u Sidneju.Jednom je dosao sa kvalitetnom Kineskom majicom.Ali stvarno kvalitetnom,lepo uz vrat,nije se rastegla ni posle ihahaj pranja.Ocu da kazem da su kod nas Kinezi sinonim za bofl robu.To nije tacno_Oni imaju svakakvu i jako kvalitetnu robu,ali smo mi takvo trziste kakvo jesmo,pa nama salju onu naj jeftiniju.Upravo iz tih razloga prolaze i akcijske cene mesa.Dace Bog da nam se popravi standard,a mislim da nasi ljudi znaju sta valja,al to ne mogu platiti.
Jedino zameram sto je dozvoljeno reklamiranje tipa sveze,A klase i slicno,ako je vec truleks.To je obmanjivanje naroda i zakonom isto treba urediti.A to da svaka roba ima kupca,je uvek bilo i bice.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh