Cena tovljenika na tržištu

Danas prodato 11 kom,prosek 124 kg,cena 185 din,kupac, mesara Cava sa Zlatibora,pare u sredu na racun,inace sam ih vec jednom prodao pre 5 dana po 190 ali me lik sjeba ,nije dosao po njih a ja kaparu nisam hteo,aj rekoh rec je rec.

Kapara i najrodjenijem....


Leposavic 180 din/kg, i to sa mukom :udri:.
 
Tovario je u Dublju i kazu da je navodno platio 175,nisam cuo pod kojim uslovima sto se tice placanja
Kod Ljubise nema odlozenog placanja,on godinama placa iskljucivo na vagi. Ja sam jednom prilikom , kada smo trgovali, pokusao da izvucem vecu cenu na odlozeno placanje,ali on ima cenu samo za kes. Mozda je ovo sto je utovarao u Kuzminu dobar znak, samo cekamo da vidimo po kojoj ceni je kupio svinje. Inace pre 6 dana je mom drugaru rekao da ima prijavljeno za utovar 1200 kom.(svercerska posla).
 
Tovario je ranije od ovog coveka na odlozeno mesec dana a dao mu malo vise ,zato pretpostavljam da je tako i sad
 
Malo je mrdnulo sa mrtve tacke.
Janosh, koliko sam ja uspeo da upratim, samo je u ZZ Ridjakama i u ZZ Vukosic, malo krenulo nagore,bojim se da je na osalim mestima cak otisla 5 din nanize u poslednja 2 - 3 dana. Jedina nada su predstojeci praznici, pa da malo krene potraznja.
 
Ugovoreno kod druga mesara po 175, 5 komada ove nedelje ukupno,jutros mu odneo 2 a u petak cu jos 3....Inace natkupac "Flora" iz Cantavira daje 165...Moze to i bolje vidim ja!!!
 
Janosh, koliko sam ja uspeo da upratim, samo je u ZZ Ridjakama i u ZZ Vukosic, malo krenulo nagore,bojim se da je na osalim mestima cak otisla 5 din nanize u poslednja 2 - 3 dana. Jedina nada su predstojeci praznici, pa da malo krene potraznja.
Cujem da vracaju na 170 din.... Svako ko je tu iz okoline Ridjaka i Vukosica zna da je u ZZ Ridjake UVEK bila najlosija moguca cena i uvek niza pa makar za 5 din od svih ostalih.
 
Jel moze neko da mi kaze kolika je zarada po jednoj svinji ? znaci otprilike.. NEko da kaze iskreno onako , uz malo srece , da je dobra cena pa koliko se zaradi :)
 
Nazad
Vrh