Cena tovljenika na tržištu

Jel moze neko da mi kaze kolika je zarada po jednoj svinji ? znaci otprilike.. NEko da kaze iskreno onako , uz malo srece , da je dobra cena pa koliko se zaradi :)

Zarada moze da bude ekstra dobra i da te digne u nebesa sa jednom dobrom turom, al isto tako sa sledecom moze da te zakuje za zemlju da naredne tri nemogu da ti pomognu.... 160din/kg nakupac.
 
MOze li neko da mi kaze kolika je cena tovljenika Vrbas-Kula?


Koliko sam ja upucen Voja Gak Kucura 173 dinara pre 4-5 dana je bila ta cena,trenutno po meni najozbiljniji.Klanica Mil-Mir Sivac 170 ali pare na 15 dana a bude jos 30 dana na tih 15 (licno lose iskustvo :-( ) Cuveni Vitas 150-160 a najbolje bi bilo kada bi njemu odneo svinje i platio makar mesare sto kolju.Ukoliko ti imas nekih informacija za nekoga za koga ja ne znam bilo bi mi drago da cujem.Pozdrav.
 
Ja sam danas utovario 10 koada po 170. Tovario sam preko Kire za neku firmu "inter stocar''. Pare za 3 dana na racun(to cemo jos videti, da sam se ja pitao,a ne tata ne bi otisli bez para). Zale se da nemaju gde da tovare, ubedjivali nas da im utovarimo jos od sledece ture ne smeta sto su malo manji (70-90) kg. Imao sam i ponudu od lokalnog mesara (Gangolja) da mu donesem po 150.
 
Djurdjevic-Pecinci veceras utovario u komsiluku jedan sprat u kamionu 190 din, pare za 5 dana.
 
Xsale, odakle je ona Slavija koju si pominjao 7. aprila, koja je za one svinje u Dublju davala 190 din, ali Zlatiborac pre dosao. Sada treba biti budan, cena se menja svakodnevno,bar mi se tako cini. Sada ce i Ljubisa imati dobru cenu.pozz
 
Jel moze jos neko da mi odgovori na pitanje ima vas dosta :)

Otprilike zarada po jednoj svinji ??
Da mi date motivaciju, imam svinjac stoji prazan :))
 
Kad bi se to znalo unapred kolika ce zarada biti po jednoj svinji, kao u normalnim drzavama, bilo bi mnogo vise svinjara kod nas. Posto zivimo tu gde zivimo niko vam ne moze dati odgovor jer je lako moguce i da zarade i ne bude....
 
Jel moze jos neko da mi odgovori na pitanje ima vas dosta :)

Otprilike zarada po jednoj svinji ??
Da mi date motivaciju, imam svinjac stoji prazan :))

Evo da ti ja dam motivaciju,ove godine od 152 komada do sada mi je uginulo 28 komada i jedno sam prinudno zaklao posto je polomilo nogu,sad ti izracunaj koja bi tu zarada bila po komadu,a jos i da je sigurna..
 
xsale sta je problem.. posto se kod nas javio jak kasalj kod par komada

Pa problem su izgleda lekovi.Svi veterinari koriste Neo.... ,a moje svinje pojedose kerovi.Od pre mozda mesec dana krenem ja da lecim i crkavanje prestalo.Tiamulin nemoj dzabe trositi ,dzabe bacas pare,samo neofenikol i to 1 kg na 100 kg hrane,a injekcioni sve sto dajes ako je Neo .. dupliras dozu izuzev Neometazona,a njega bi najbolje bilo da kupis Deksametazon nekog drugog proizvodjaca.Meni je poceo kasalj kod najmanjih koje sam kupio po 12-13 kg i ja sam iznabadao sve koji su se nakasljali za sat koliko sam bio kod njih po 1 ml Neofenikola Neotila i Neonalgina na 10 kg mase i kasalj prestao.Svaki dan im dajem koprivu,ne bas mnogo i vitamin c u vodu 5 dana,pa 5 dana pauza.
 
Danas dao 20 kom po 170 dinara, prosek 112kg...


Pa problem su izgleda lekovi.Svi veterinari koriste Neo.... ,a moje svinje pojedose kerovi.Od pre mozda mesec dana krenem ja da lecim i crkavanje prestalo.Tiamulin nemoj dzabe trositi ,dzabe bacas pare,samo neofenikol i to 1 kg na 100 kg hrane,a injekcioni sve sto dajes ako je Neo .. dupliras dozu izuzev Neometazona,a njega bi najbolje bilo da kupis Deksametazon nekog drugog proizvodjaca.Meni je poceo kasalj kod najmanjih koje sam kupio po 12-13 kg i ja sam iznabadao sve koji su se nakasljali za sat koliko sam bio kod njih po 1 ml Neofenikola Neotila i Neonalgina na 10 kg mase i kasalj prestao.Svaki dan im dajem koprivu,ne bas mnogo i vitamin c u vodu 5 dana,pa 5 dana pauza.

Ja sam ove godine preko 30 zakopao zbog toga, samo od jednom pocnu da kaslju i da se zavode, sutredan samo izbacis mrtve iz obora ! Jedni kazu upala pluca, drugi neki virus, 10 veterinara 10 razlicitih dijagnoza, jos moj cale vet. tehnicar
 
Pa tacno kod najmanjih.... ne treba uzimati za tov ispod 25 kg da malo preguraju bolesti al uvek se covek zezne... pa da slicno smo lecenje primenjivali al na neke ne deluje i to ti je
 
Danas utovario klanici Nedeljkovic, 122 kom 162,5 kg prosek,cena 170 din, odlozeno placanje 30 dana
 
Nazad
Vrh