Cena tovljenika na tržištu

Ma zezam se za juce ,bio prvi april.Ja koliko sam cuo da je Agropapuk platio 185 nekom u Bogaticu i Badovincima u petak,180 placa Trlic,a za manje para jos vacare ovi mesari sto stalno "rade" sa nekim,ali rade samo kad treba da uzmu jeftinije,ali i to je 170-175,za manje nema.
 
Danas lokalni nakupac u Klenju platio 185 din za Zivka Stojica iz Obrenovca. Ko cita izmedju redova zna da Zivko ima i vecu cenu, ako se direktno trguje sa njim,odnosno zaobidje nakupac, jer ipak nisam toliko bas naivan da verujem da se nakupac nije ugradio bar neki din. Sta je sa nasim kolegom SKOBALJ iz Badovinaca dugo se ne javlja, a uvek je imao precizne informacije,jer inace znamo da tamo kupuju sve klanice, posto su i najveci tovljaci u Srbiji.
 
Danas lokalni nakupac u Klenju platio 185 din za Zivka Stojica iz Obrenovca. Ko cita izmedju redova zna da Zivko ima i vecu cenu, ako se direktno trguje sa njim,odnosno zaobidje nakupac, jer ipak nisam toliko bas naivan da verujem da se nakupac nije ugradio bar neki din. Sta je sa nasim kolegom SKOBALJ iz Badovinaca dugo se ne javlja, a uvek je imao precizne informacije,jer inace znamo da tamo kupuju sve klanice, posto su i najveci tovljaci u Srbiji.
lesha sve je tacno sto si napiso za cenu, danas je tovatio nedeljkovic i meso promet ako sam dobro video na kamionu cena 180 i 185din krmace 140din prasaca nema i svi samo jucu gde cu naci placaju 270 pus pdv i vise za kilazu nesmeju ni da pitaju samo da ih dobiju a to obicno bide 24,25kg
 
Ne bih da zvucim kao zlurada ptica, ali ne mirise mi na dobro trenutni razvoj situacije sa svinjama(uvoze nemilice i iz Madjarske i iz Hrvatske i svi odlazu utovare). Iskustvo me naucilo sta znaci odlaganje utovara, ne zelim to ni da napisem,najsrecniji bih bio da gresim, i zbog svih tovljaca svinja u Srbiji i naravno zbog moje situacije.Najvise bih voleo da se nastavi gde je bilo predhodnih dana i da se odrzi ova cena koju navode POCERINA i XSALE koje ujedno i pozdravljam ali ????
 
Nazad
Vrh