Cena tovljenika na tržištu

No?Prosao 1.maj,pa Djurdjevdan....kolika li ce cena biti sad? sta nam se pise...moj mesar i dalje mi placa po 180,samo zato sto ne cuje da se otkupljuje igde drugde i ne zna koja je cena,cuo sam da pada,el istina?
 
Moze li neko da kaze ko otkupljuje tovljenike i krmace na jugu u Nisu i Aleksincu?Imam par komada i muke mucim nemam kome da prodam.
 
Ja sam danas utovario 10 koada po 170. Tovario sam preko Kire za neku firmu "inter stocar''. Pare za 3 dana na racun(to cemo jos videti, da sam se ja pitao,a ne tata ne bi otisli bez para). Zale se da nemaju gde da tovare, ubedjivali nas da im utovarimo jos od sledece ture ne smeta sto su malo manji (70-90) kg. Imao sam i ponudu od lokalnog mesara (Gangolja) da mu donesem po 150.
"mene moj insekt nikad ne vara" Posle mnogobrojnih pretnji upucenih sa moje strane njima i sa njihove strane meni uspeo sam da izvucem pare. Kolega koji je trebao da dobije pare tog dana kada sam ja tovario jos nije dobio. Znaci ni posle 25 dana, a receno je 3. Tako kolege da znate ako budete poslovali sa pomemnutom firmom. Vlasnik je Pepa cigan iz Indjije.
 
Utovareno, 83 kom, 159 kg, klanica Nedeljkovic. Posebno bih se zahvalio i POHVALIO komentar kolege Surdonje, to je pravi komentar,neka svi znaju za doticnog prevaranta.Zaboravo sam da napisem cena, kao i predhodne 170 din.
 
U petak i danas tovario po deset komada 175 + PDV nadao sam se bar na 180 ali avaj.

Da li su nekome isplacene subvencije za svinje?????
 
I ja se ponekad zapitam KAKVE SUBVENCIJE.
Predavasmo prosle godine od juna neke zahteve za isplatu 100 dinara dokumentacija bese skoro neresiva dilema, neki su od nas i skupili. Ali para nema . . . Interesantan scenarijo DEZA VU
 
Nazad
Vrh