Cena tovljenika na tržištu

Ne placa ni Trlic sima svinje po istoj ceni.
Sve zavisi od kvaliteta, kolicine,
 
Dao sam jutros 25 komada, 120kg prosek po 160 din...Odustajem definitivno...
Na ovoj turi sam u minusu blizu 1000 evra
Želim sreću svima koji ostaju u poslu...
 
Dao sam danas tovljenike,155din/kg,ne moze vise,teza roba 140+kg,sutra utovar. Cekao cenu pa pregurali kilazu,sad sam u jos vecem minusu,propast...
 
Dao sam danas tovljenike,155din/kg,ne moze vise,teza roba 140+kg,sutra utovar. Cekao cenu pa pregurali kilazu,sad sam u jos vecem minusu,propast...
Ti si kolega moj slucaj. Ja imam 450 kom,tezine oko 150+ kg,ali ne mislim utovarati dok ne dobijem cenu kao najbolje svinje,odnosno kada ne budu postavljali pitanje, koliko imaju kg.Inace sam pre petnaestak dana vec ovde na sajtu napisao da posle kise uvek dodje sunce. Samo bih te zamolio da napises kome si prodao i koliko svinja,ta bi mi informacija puno znacila. pozz
 
Lecha...Prodao sam 10 vecih,lokalnom mesaru iz zemun polja,ostalo mi je jos 15 kom od 120-130 kg i sa njima cu da cekam pa sta bude... Danas su mi bila dva nakupca,prvi put ih vidim,daju 16o din,nije bitna ni kilaza,ni kvalitet,nesto se desava jer su u selu ceo dan i traze svinje... Mozda ce cena gore... Cekam jos 10 dana za ostale.
 
Hvala ti kolega na objasnjenju, jer sam ja danas sreo beli sleper sa tri sprata i u voznji pogresno procitao, Industrija mesa Travnik, umesto Tavnik, i zabrinuo se da uvoze svinje iz BiH. Sleper je bio pun svinja, sva tri sprata, a sreo sam ga na izlazu iz Drenovca prema SM. Danas je Ljubisa Eurokomerc u Klenju nudio 170 din na vagi, ali niko mu nije dao po toj ceni. Inace, on najcesce ima najnizu cenu, ali kada mu treba svinja mora da plati vise od drugih.

Lecha tesko da ce biti u Travniku industrija za preradu svinjskog mesa..:DD tamo kad vide prase pomisle da je djavo ili nesto slicno...taj grad u federaciji je cist Bosnjacki,nema praseta u 30 km kvadratni:haha:
 
U subotu sam prodao 15 komada po 170+PDV toliko sam tražio i toliko dobio. Imam jos 20-tak ali čekam cena ce da ide preko 200 jer kod mene u kraju ima mnogo malo svinja, a stiže nam prvi maj, Đurđevdan, Vaskrs.
Ono je bila njihova pesma, a sad će da svira malo naša.
 
Ja sam u subotu kupio od drugara jednu od 120 kg po 150 dinara,a prodao je još 4 u klanicu isto po 150 dinara 483 kg.
 
Nazad
Vrh