Cena tovljenika na tržištu

Samo što rtv Jagodina porani pred zatvaranje pijaca, a palma + nije ni izašla na pijac, jer koristi izveštaje stare 2-3nedelje, nastavi da gledaš palmu.
Hoces molim te da mi nađeš kupca na 140din, častiću te 1.000 din po tovljeniku?
Raspitao sam se od ljudi koji su bili na pijaci, cenilo se 130, nudilo i po 120. Ja sam juče dao drugu jednog na 120. Imam još 4. To će biti zamrznuto i dimljeno.

To sto bi sad svi pisali kako smo prodali tovljenike po 200, nebi uticalo na tržišnu cenu. Meni puno znači kada čujem pravu cenu za koju ste prodali. Tako mogu da se orijentišem i ne dozvolim da mi tovljenici prerastu i tako duplo štetim. Zato hvala svima koji ne izvrću cenu.
 
Hoces molim te da mi nađeš kupca na 140din, častiću te 1.000 din po tovljeniku?
Raspitao sam se od ljudi koji su bili na pijaci, cenilo se 130, nudilo i po 120. Ja sam juče dao drugu jednog na 120. Imam još 4. To će biti zamrznuto i dimljeno.

To sto bi sad svi pisali kako smo prodali tovljenike po 200, nebi uticalo na tržišnu cenu. Meni puno znači kada čujem pravu cenu za koju ste prodali. Tako mogu da se orijentišem i ne dozvolim da mi tovljenici prerastu i tako duplo štetim. Zato hvala svima koji ne izvrću cenu.

Druže, ne verujem da iko ovde izvrće cenu, prosto postoji razlika u ceni zavisno od regiona. U mom kraju (okolina beograda) cena
je uvek najveća i trenutno ide od 160-180 dinara
 
Poslednja izmena:
Kod nas Trlic placa 170 sa tendecijom rasta,mene moj mesar zvao,treba mu 8,9 kom hitno,moze da plati i 180,mislim da ovde niko ne laze o ceni,nije nam to u interesu vec da postavljamo tacne informacije,cena zavisi od kraja do kraja a narvno i do kvaliteta svinja. Moj savet za sve koje imaju svinje ako mogu da sacekaju jos koji dan,ocekuje se skok cene.
 
Hoces molim te da mi nađeš kupca na 140din, častiću te 1.000 din po tovljeniku?
Raspitao sam se od ljudi koji su bili na pijaci, cenilo se 130, nudilo i po 120. Ja sam juče dao drugu jednog na 120. Imam još 4. To će biti zamrznuto i dimljeno.

To sto bi sad svi pisali kako smo prodali tovljenike po 200, nebi uticalo na tržišnu cenu. Meni puno znači kada čujem pravu cenu za koju ste prodali. Tako mogu da se orijentišem i ne dozvolim da mi tovljenici prerastu i tako duplo štetim. Zato hvala svima koji ne izvrću cenu.

Druže da završimo ovo, ja sam objavio cenu koja je bila u tom trenutku na pijaci u jeku kupovine, nisam prodavao ni kupovao, nemam nameru da preterujem u objašnjavanju, i druge cene ovde su približnije mojim iznetim, nego tvojim. Verovao ne verovao, tvoja stvar, izađi na pijacu sutra pa vidi cenu, sigurno nece biti jak pijac zbog posta i vremena, a to da u Jagodini lako prodaš tovljenika i sam sam se uverio da to nije moguće. Zato se ne razmeći novcem i ne deli hiljadarke kad do njih nije lako doći!
 
Danas mi jedan iz kasapnice prica pricu kako se iz Sapca dovlace tovljenici po 130 a krmace za klanje pale na 70-80 din pa veliko dusan meni nudi 90din ne budem lenj okrenem klanicu ..tj. proizvodnju suhomesnatih proizvoda placaju kremace 130 pare odmah sutra tovarim a docice dedi na pedalu samo ga cekam kod njega najskuplje meso 460 din a svuda 390 . toliko kako nema grdanm zarade
 
Danas mi jedan iz kasapnice prica pricu kako se iz Sapca dovlace tovljenici po 130 a krmace za klanje pale na 70-80 din pa veliko dusan meni nudi 90din ne budem lenj okrenem klanicu ..tj. proizvodnju suhomesnatih proizvoda placaju kremace 130 pare odmah sutra tovarim a docice dedi na pedalu samo ga cekam kod njega najskuplje meso 460 din a svuda 390 . toliko kako nema grdanm zarade
Nije tacno,tovljenici u Sapcu su oko 170din,a krmace 120-130din.U zadnja 3-4 dana su skocili 10-15din,bili su 150-160,kako ko placa.Ovde tovari i ona klanica iz Tavnika,Vilotijevic.

- - - - - - - - - -

Juce tovareno po 170din,a ocekuje se da ce jos da raste cena.
 
Nije tacno,tovljenici u Sapcu su oko 170din,a krmace 120-130din.U zadnja 3-4 dana su skocili 10-15din,bili su 150-160,kako ko placa.Ovde tovari i ona klanica iz Tavnika,Vilotijevic.

- - - - - - - - - -

Juce tovareno po 170din,a ocekuje se da ce jos da raste cena.
Hvala ti kolega na objasnjenju, jer sam ja danas sreo beli sleper sa tri sprata i u voznji pogresno procitao, Industrija mesa Travnik, umesto Tavnik, i zabrinuo se da uvoze svinje iz BiH. Sleper je bio pun svinja, sva tri sprata, a sreo sam ga na izlazu iz Drenovca prema SM. Danas je Ljubisa Eurokomerc u Klenju nudio 170 din na vagi, ali niko mu nije dao po toj ceni. Inace, on najcesce ima najnizu cenu, ali kada mu treba svinja mora da plati vise od drugih.
 
Prodao sam 05 03. 7 komada klanici Mil Mir Sivac 167 din pare za 15 dana.Para jos nema "uplaticemo" u ponedeljak kazu.Pitam se samo koji...
 
Znaci cena se malo budi...kod nas kako cujem,tesko iznad 150 da dobijes.
Nema veze da li je odmah ili pocek.
 
Sinisa Miskovic iz Metkovica kupuje za neku klanicu iz centralne Srbije 175 din na vagi
 
Juce sam prdao 6 komada prosek 102 kg cena 162 klanica tri S pare odmah. Pola sam vec potrosio.
 
Nazad
Vrh