Cena tovljenika na tržištu

Svinjari bi bili najbogatiji ljudi,kad bi u svinjarstvu vazila matematicka pravila,da dve ture minusa na kraju daju plus.:osmeh: Sta reci osim sramota i uzas.::samo bes::
 
Kolika je cena kostanja vasih tovljenika po kilogramu? Cena kostanja ako je npr 150 i proda se po 150 onda si na nuli. Mislim ako je neko to racunao???
 
Ako je bas dobra roba i ako nema bolesti ,to je sto pocerina pise,ali poenta je rizik 15 000 koje treba da ulozim da zaradim 1000 ili 2000 za 4 meseca.To vrlo lako proguta neki virus koji "naidje",cak ustine i od glavnice,samo to obicno ne racunamo zato sto se nadamo da toga nece biti
 
Jutros tovari Mića po 165 din za keš ::novac:: ( ovo nije sigurno cena za sve , bio kod veterinara i njih 5-6 vade uverenja o vakcinaciji i sve koje sam pitao koliko Mića plaća niko mi nije rekao , kao ne znaju , a priča je sledeća : Mića svima govori ,,ovo je cena samo za tebe i nemoj nikom da pričaš" tako da nekom plati 155 a nekom 165 din i svi misle kako su dobro prošli , pa koga zavrne, zavrne )
A Sofija je jutros tovarila po 170 din/kg ali ::novac:: za 10 -15 dana

A to za gotovu hranu ... ?!?
Navodno gotova hrana sa 12 % proteina Hrana produkt je oko 31 din/kg , pa od čega je naprave da košta toliko ??
kukuruz je 30 din / kg , sojina sačma 80 din/kg , suncukretova sačma preko 40 din/ kg jedeino mekinje su jeftinije , oko 25 din/kg plus premiks ..
Šta onda ima u toj hrani za 31 di/kg , može li neko da napravi kvalitetnu hranu po to ceni ....??
Uvek bilo : koliko para toliko muzike !!!
 
Poslednja izmena:
Treba biti realan.Moze jeftinije da se kvalitetno uhrani.Ipak ne treba se zadovoljavati sto kaze kolega sa 1000 dinara po tovljeniku i to ako sve bude OK.To je stvarno lose i ne dopustivo.Neka gospoda hrani,a da im djubre,osoka ili sta vec ostane gratis.::jako_besan::
 
U toj gotovoj hrani od 31 din najmanje ima kvalitetnih zitarica kao sto mi stavljamo u nasu hranu.
Veliki postotak zauzima mlinski otpad , lom itd. zato im se isplati da prave po toj ceni.
 
Jutros tovari Mića po 165 din za keš ::novac:: ( ovo nije sigurno cena za sve , bio kod veterinara i njih 5-6 vade uverenja o vakcinaciji i sve koje sam pitao koliko Mića plaća niko mi nije rekao , kao ne znaju , a priča je sledeća : Mića svima govori ,,ovo je cena samo za tebe i nemoj nikom da pričaš" tako da nekom plati 155 a nekom 165 din i svi misle kako su dobro prošli , pa koga zavrne, zavrne )
A Sofija je jutros tovarila po 170 din/kg ali ::novac:: za 10 -15 dana

A to za gotovu hranu ... ?!?
Navodno gotova hrana sa 12 % proteina Hrana produkt je oko 31 din/kg , pa od čega je naprave da košta toliko ??
kukuruz je 30 din / kg , sojina sačma 80 din/kg , suncukretova sačma preko 40 din/ kg jedeino mekinje su jeftinije , oko 25 din/kg plus premiks ..
Šta onda ima u toj hrani za 31 di/kg , može li neko da napravi kvalitetnu hranu po to ceni ....??
Uvek bilo : koliko para toliko muzike !!!
Ja koristim gotovu hranu Tufegdzic, do 25 kg tezine ide hrana sa 18% proteina, a posle sa je hrana sa 16 % proteina, i cena je 45 din po kilogramu...
 
[B je napisao(la):
A to za gotovu hranu ... ?!?[/B]
Navodno gotova hrana sa 12 % proteina Hrana produkt je oko 31 din/kg , pa od čega je naprave da košta toliko ??
kukuruz je 30 din / kg , sojina sačma 80 din/kg , suncukretova sačma preko 40 din/ kg jedeino mekinje su jeftinije , oko 25 din/kg plus premiks ..
Šta onda ima u toj hrani za 31 di/kg , može li neko da napravi kvalitetnu hranu po to ceni ....??
Uvek bilo : koliko para toliko muzike !!!

Mešaone ne kupuju komponente po tim cenama, uvek se gleda da se uzme veća količina po manjoj ceni. Primer, suncokretova sačma se nabalja po 25din, sojina sačma po 65din, žitarice se rezervišu još kad su na njivi. U tome je cela priča.
 
Ovo nije tema za ovdi , ali samo da kažem sledeće :
Da kupiš 87 kg kukuruza po 30 din je 2610 din
20 kg soje po 80 din je 1600 din
3 kg premiksa je 450 din
i znaš da imaš pravu hranu ( može mala korekcija u cenama komponenti )
A ta hrana što je 45 din /kg treba lo bi da je ok , jer i da je sam praviš izađe toliko s tim što znaš šta si stavio u nju
Suncukretova sačma na berzi polako skače ali je oko 35 - 36 din
Sojina sačma ovih dana pada ali bila je na berzi oko 73 din
I nije bilo druge cene da se kupi jeftinije
A što sam naveo 12 % da je 31 din / kg to je samo primer koji po meni nije realan jer kukuruz je samo 30 din kg
 
Nazad
Vrh