Cena tovljenika na tržištu

160 Ljubisa ciganin u Zminjaku,trenutno i uvek najnize,plus sto svinje izgube po desetak kilograma u putu do njegovog otkupnog mesta.
 
Danas sam čuo da je Đurđević u Hrtkovcima platio 190 din /kg ( nisu keš pare nego na odloženo , ne znam na koliko dana )
I da je neki klaničar iz Surčina danas išao u Glušce da tovari po 170 din / kg ( veroivatno keš pare )
I da je Trlić danas tovario u Kuzminu i Martincima po 180 din/kg
Po ovim cenama ovo je debelo pušenje , hranimo svinje da napunimo **greška mesarima ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
Pa bolje da džabe sedim , nego da džabe radim (ovo džabe se pretvorilo u debeli minus )
 
Kod nas su 180.
U odnosu na cenu sojine sacme za koju kazu da je pojeftinila,nikako ne vidim sebe u toj ceni i u tom poslu.
 
Evo jedne lepe vesti. Danas mi je odobrena premija od 1000 dinara po komadu, moracu bas pogledati da li su legle i pare. Sve u svemu znaci da su poceli da rade svoj posao.
 
Evo jedne lepe vesti. Danas mi je odobrena premija od 1000 dinara po komadu, moracu bas pogledati da li su legle i pare. Sve u svemu znaci da su poceli da rade svoj posao.

e dragorade, mozes li mi pomoci oko te dokumentacije nas su vec jednom vracali iz ns-a, nemozemo da dobijemo brojeve predatih svinja...
 
Sama, u potpunosti se slazem sa tobom. Ali osim protesta mi nemamo drugi vid borbe sa mafio-politicarima. Dok se ne stane na put velikim klanicama koje finansiraju kampanje svih stranaka a za uzvrat dobijaju uvoz svega i svacega mi necemo imati slobodno formiranu cenu. Elem probajte da kupite kod Matijevica svinjske polutke. :haha: Recice vam da nemaju na stanju, u prevodu uvozimo samo iscepkano meso sa isteklim rokom trajanja gde se ne vidi pecat na kozi.

Trebaju ti pasosi za svinje, prijemnica od klanice i prijemnica od magacina klanice i sve to mora da overi veterinarski inspektor, potreban ti je onaj papir na kome pise da ti je aktivan status gazdinstva, namenski tekuci racun i da popunis kod njih zahtev. Ako ti fali bilo sta od ovoga nece ti prihvatiti zahtev.

Kod koga si predao svinje? Trazi od njih tvoj pasos, moraju ga imati jer su u obavezi da ga cuvaju neko vreme.


E da, nije legao novac a bas sam se ponadao.
 
Jel zna neko koliko moraju da imaju minimum kg tovljenici da bi se dobilo onih 1000din? I da li se sve predaje odjednom i samo jednom ili posle svakog utovara??? Hvala
 
Ja sam svinje ove godine predavao preko zadruge, tako da ne mogu da dobijem svoju prijmnicu posto su svinje isle na grupnu preko zadruge... Zna li neko da li ja mogu da trazim od klanice da mi napisu prijemnicu samo za moje svinje ?
 
znam da nije merodavna cena jer je u pitanju prodaja na komad,mi smo dali po 190 din prosek 128 kg
 
Nazad
Vrh